Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
478.902
-9.07%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C
  Devletin zirvesinden 10 Kasım mesajı

  Devletin zirvesinden 10 Kasım mesajı

  Devletin zirvesi Atatürk'ün 74'üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
  • 10.11.2012 - 01:19

  Devletin zirvesinden 10 Kasım mesajı #1

  Gül mesajında 'Atatürk'ün vizyonuyla dünyanın saygısını kazandığını' söylerken, Erdoğan "89 yılda yaşanan badirelere rağmen, Cumhuriyet emin ellerde" dedi.

  Devletin zirvesi de Atatürk'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

  GÜL: RAHMETLE ANIYORUZ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki vizyonuyla dünyanın saygısını kazanmıştır, rahmetle anıyoruz" dedi.

  'CUMHURİYET EMİN ELLERDE'

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulu Önder Atatürk'ün 'en büyük mirasım' dediği Cumhuriyet'in, 89 yıl boyunca yaşanan tüm badirelere rağmen dimdik ayakta olduğunu ve emin eller yönetiminde aydınlık bir geleceğe doğru özgüvenle ilerlediğini kaydetti.

  'AÇTIĞI YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk milletinin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda yürümeye devam edeceğini ve 'Büyük Türkiye' idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdüreceğini bildirdi.

  'ATATÜRK İDEOLOJİ DEĞİL, ÇAĞI AŞMA YÜRÜYÜŞÜDÜR'

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da mesajında Ulu Önder'in öngörüsüne vurgu yaptı. Günay, mesajında ''Türkiye Cumhuriyeti'nin baş mimarı, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk dünya görüşü, misyonu, vizyonu ve olağanüstü öngörüsü ile tüm insanlığa örnek olmuş, aradan geçen bunca zaman içinde fikirleri güncelliğini koruyan bir dünya lideridir. Atatürk bir ideoloji değil, bir uygarlık, çağı yakalama ve de aşma yürüyüşünün adıdır" ifadelerine yer verdi.


  Görüş Bildir