Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.319
-1.05%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Dinçer'den MHP gensorusuna cevap: Doğruysa yüzüme tükürün

  Milli Eğitim Bakanı Dinçer, kardeşine Sağlık Bakanlığı aracılığıyla torpil yaptırdığı iddialarına çok kızdı..
  • 15.11.2012 - 11:38
  Dinçer'den MHP gensorusuna cevap: Doğruysa yüzüme tükürün

  Dinçer den MHP gensorusuna cevap: Doğruysa yüzüme tükürün #1

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kardeşinin sadece doktor olmadığını, aynı zamanda hastane yönetimi konusunda uzmanlaşmış çok az sayıdaki insanlardan birisi olduğunu belirterek, "Sağlık Bakanı'na bir kere olsun kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz" dedi.

  Dinçer, MHP'nin hakkında verdiği gensoru önergesi üzerinde eleştirileri yanıtladı. Kardeşi ve çocuğu ile ilgili iddialara da değinen Dinçer, şöyle konuştu:

  "YÜZÜME HEP BERABER TÜKÜREBİLİRSİNİZ"

  "Ekşi ayran içmedim, karnım ağrımıyor. Benim kardeşim, ben Başbakanlık Müsteşarı olmadan önce herhangi bir hastanede başhekim yardımcısı idi. Dünya Bankası projesinde çalıştığı doğrudur. Ama bu projede çalışan insanları Sağlık Bakanlığı seçmez, Dünya Bankası'nın o projeyi destekleyen birimi seçer. Kardeşim sadece doktor değil, aynı zamanda hastane yönetimi konusunda uzmanlaşmış çok az sayıdaki insanlardan birisidir. Sağlık Bakanımız burada, 10 yılda bir kere olsun kendisine kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz.

  "OĞLUM THY'DE ÇALIŞMIYOR"

  Oğlum ile ilgili iddia doğru değil dedikodudur. Benim çocuğum Türk Hava Yolları'nda (THY) çalışmıyor. THY'nin de ortak olduğu bir Amerikan firmasında çalışıyor. Buraya gelmeden önce ABD'de sigorta şirketinde yönetici idi. Buraya transfer ettiler. Belki benim çocuğum oradan yıl sonu itibariyle ayrılacak. Kardeşim ve çocuğum, ben bakan olmasaydım, çok daha iyi yerlerde olacaklardı."

  İNTİHAL İDDİALARI

  İntihal konusunda suçlanmadığını ve ceza da almadığını vurgulayan Dinçer, "O dönemde bu durum sözkonusu olunca Tamer Koçel, 'bizim bu konuda herhangi bir sorunumuz yok, intihal ettiğine ilişkin bizim elimizde hiç bir bilgi yok' dedi. YÖK, buradan bir şey çıkaramayacağını düşündüğü için daha sonra uydurma bir mektupla işletme yönetimi kitabı üzerinden bana ceza verdi. Vesayet rejiminin zulmüne sahip çıkanların ağzında kokuşmuş ve çürük bir sakız gibi var. Eğer onu çiğnemeye devam etmek istiyorlarsa etsinler, o konuda alnım açık" dedi.

  Daha sonra, MHP'nin Dinçer hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.


  Görüş Bildir