Petrol
93.49
0.12%
Euro
18.2638
0.05%
Dolar
17.9562
-0.01%
Altın
1.027
-0.03%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.797
-0.77%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Dışişleri Bakanlığı dinlemelere karşı yeni önlem aldı

  Dışişleri Bakanlığı yeni bir dinleme olayının yaşanmaması için önlemlerini artırdı. Ziyaretçiler bundan böyle telefonlarını görevlilere teslim ettikten sonra bakanlığı ziyaret edebilecek.
  • 16.04.2014 - 10:45
  Dışişleri Bakanlığı dinlemelere karşı yeni önlem aldı

  Dışişleri Bakanlığı dinlemelere karşı yeni önlem aldı #1

  Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun makam odasındaki gizli toplantının dinlenmesinin ortaya çıkmasının ardından dinlemelere karşı yeni önlemler almaya başladı. Milliyet'ten Aydın Hasan'ın haberine göre ziyaretçilerin bakanlığa cep telefonu ile girişleri yasaklanırken, gizlilik dereceli toplantıların yapıldığı salon ve bölümlere de personelin cep telefonu ile girişine izin verilmiyor. Dışişleri Bakanlığı’nda alınan tedbirler çerçevesinde gizlilik dereceli toplantıların yapıldığı salon ve bölümlere bütün personelin cep telefonu ile girişlerine yasak getirildi. Bu yolla bakanlığın belirli bölümlerinde, cep telefonu kısıtlamasına geçildi. Böylece cep telefonu üzerinden ortam dinlenmesinin önüne geçilmesi amaçlandı. Zaman içinde ofislere de cep yasağı getirilmesi üzerinde de durulduğu kaydedildi. Bu aşamada, gizlilik dereceli toplantılar dışında personele yönelik cep telefonu yasağı olmadığı dile getirildi. Elektronik dinlemeyi engellemeye yönelik güvenlik amacıyla gizli tutulan bir dizi önlemin daha alındığı ifade edildi.

  GİZLİ TOPLANTI DİNLENMİŞTİ

  Suriye ’deki Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi’ne Irak Şam İslam Devleti örgütünün saldırı tehdidinin oluşması üzerine, Dışişleri Bakanlığı’nda kriz masası oluşturulmuştu. Kriz masası toplantısından önce Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler makam odasında bir araya geldi. Devletin dört önemli ismi, gizlilik derecesi yüksek olan bu toplantıda, IŞİD saldırısı ve Suriye topraklarında yapılabilecek bir operasyon konusunda birçok boyutuyla ele aldı. Bu toplantının ses kayıtları, seçim öncesinde internet üzerinden yayıldı. Böylece Davutoğlu’nun odası ve gizlilik derecesi yüksek bir toplantının dinlendiği ortaya çıktı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir