Petrol
111
0.20%
Euro
17.317
1.65%
Dolar
16.1132
1.18%
Altın
966.66
1.88%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.360
-0.02%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C
  Dışişleri'nden Brüksel'e seyahat uyarısı

  Dışişleri'nden Brüksel'e seyahat uyarısı

  Dışişleri Bakanlığı, Brüksel'deki terör saldırısının ardından Belçika’ya seyahat edecek vatandaşlarımıza yönelik duyuruda bulundu.
  • DHA
  • 22.03.2016 - 17:56

  Dışişleri Bakanlığı, Brüksel'de düzenlenen terör saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

  SEYAHAT UYARISI

  Bakanlık açıklamasında "Yeni bir bilgi alınana kadar vatandaşlarımızın Brüksel'e seyahat etmemeleri tavsiye olunur" ifadelerini kullanıldı.

  Dışişleri nden Brüksel e seyahat uyarısı #1

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama;

  "Brüksel'de bugün meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan terör saldırıları nedeniyle kentte olağanüstü bir durum yaşanmaktadır.

  Brüksel Havalimanı bütün uçuşlara kapatılmıştır ve Brüksel’e doğru gelen seferler, Belçika’nın diğer kentlerine ve Almanya veya Hollanda’ya yönlendirilmiştir.

  "BRÜKSEL'E SEYAHAT ETMEMELERİ TAVSİYE OLUNUR"

  Tren seferlerinin de durdurulduğu öğrenilmiştir. Şehirde toplu ulaşım hizmeti verilememektedir. Cep telefonu şebekesinde aksaklıklar yaşanmaktadır. Yetkililer Brüksel'de yaşayanlara, bulundukları yerden ayrılmama ve sokağa çıkmama çağrısı yapmaktadır. Bu çerçevede yeni bir bilgi alınana kadar vatandaşlarımızın Brüksel'e seyahat etmemeleri tavsiye olunur.

  ACİL TELEFON HATTI

  Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın 1771 numaralı acil telefon hattından Kriz Merkezi ile temas etmeleri ve güncel duruma ilişkin bilgi almaları mümkündür.

  Anvers ve Brüksel Başkonsolosluklarımız acil durumlar hariç yalnız randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız, Brüksel Büyükelçiliğimiz ve Brüksel ile Anvers Başkonsolosluklarımızın yapacakları uyarı ve duyuruları da takip etmelerinde fayda görülmektedir."

  Brüksel'deki bombalı saldırı sonrası panik anları VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir