Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
385.586
2.06%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Dışişleri'nden Suriye açıklaması

  Suriye yönetimi sivil halka yönelik şiddeti bir an evvel durdurmalı.
  • 09.04.2012 - 17:53
  Dışişleri'nden Suriye açıklaması

  Dışişleri nden Suriye açıklaması #1

  Dışişleri Bakanlığı'ndan Suriye sınırındaki çatışma ile ilgili olarak yapılan açıklamada "Olayların yinelenmesi halinde gerekli tedbiri uygularız" denildi.

  YİNELENMESİ HALİNDE...

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Kilis'teki konteyner kentte barınan iki Suriye vatandaşı ile burada görevli iki Türk vatandaşının bu sabah saatlerinde Suriye'den kaynaklanan ateş sonucunda yaralandıkları hatırlatılarak, ''Suriye'de mevcut rejimin uyguladığı şiddetten kaçarak ülkemize sığınan Suriye vatandaşları Türkiye'nin tam güvencesialtındadır. Bu tür olayların yinelenmesi halinde gerekli tedbirleri uygulayacağımız tabiidir'' denildi.

  Bu hususların Bakanlık Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu tarafından Bakanlığa çağrılan Ankara'daki Suriye Maslahatgüzarı'na da kesin ve güçlü bir ifadeyle bildirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

  ''Suriye'de rejim güçlerinin halka yönelik saldırılarını, son günlerde ortak sınıra yakın bölgelere kaydırdığı gözlenmektedir. Bu saldırılardan kaçan 21 yaralı Suriye vatandaşı aynı gün ülkemize giriş yapmış, bunlardan ikisi kısa bir süre sonra hayatlarını kaybetmişlerdir.

  Suriye rejiminin uluslararası camianın iyi niyetle ortaya koyduğu bazı çabaları halka yönelik mezalimini şiddetlendirmek amacıyla istismar etme arayışında olduğu bir gerçektir.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir