Petrol
109.11
0.01%
Euro
17.5677
-1.46%
Dolar
16.6119
-1.61%
Altın
978.96
-1.32%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
350.615
-3.52%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Divan Otel'le İSPARK arasında Gezi gerginliği

  Bugün yaptığı açıklamada İSPARK'tan da bahseden Divan Otel'e konu ile ilgili cevap geldi.
  • 11.07.2013 - 10:51
  Divan Otel'le İSPARK arasında Gezi gerginliği

  Divan Otel le İSPARK arasında Gezi gerginliği #1

  Gezi Parkı eylemlerinde en çok konuşulan konulardan biri de Divan Otel'in eylemcilere yaptığı yardımlardı. Önce Gezi eylemcilerine kapılarını açan otel daha sonra otoparkını ve otelin bir bölümünü revir olarak kullanmalarına izin vermişti. Olayların ardından otel hakkında yapılan iddialar üzerine bugün Divan Oteli bir açıklama yaptı.

  OTELİMİZ HAKKINDA ASILSIZ İDDİALAR

  Açıklamada "Otelimiz haksız suçlamalar ve ithamlara maruz bırakılarak adeta bu sürecin temel muhataplarından biri ilan edilmiştir. Özellikle son günlerde, bu asılsız iddialar gerçek dışı görüntü ve fotoğraflar eşliğinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Divan İstanbul'un odaları denilerek televizyonlara dağıtılan "molotof kokteyli" görülen oda kayıtları Divan İstanbul'a ait olmayıp, tersinin kanıtlanması bu kadar kolay olan bilgilerin bile çarpıtıldığını görmek üzücü ve yıpratıcıdır." denirken otoparklarının kullanılması hakkında da İSPARK muhatap gösterildi. 

  OTOPARK İÇİN İSPARK MUHATAP GÖSTERİLDİ

  Divan Otel'in açıklamasında yer alan "Keza, otelimizin önündeki otoparkta Gezi Parkı olayları öncesindeki günlerde hazırlık yapıldığı, otoparkın önceden hastane haline getirildiği, iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır. Bahsi geçen ve otelimizin önündeki otopark İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK tarafından işletilmekte olup, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtları da kolaylıkla sağlanabilir." ifadelerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK, gezi olayları nedeniyle işgal edilen Divan Otel Otoparkı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

  İSPARK'TAN CEVAP GECİKMEDİ

  Açıklamada otoparkın işgalinden kaynaklanan zarara ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

  İSPARK'tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  "Taksim'de gerçekleşen eylemler sırasında İSPARK tarafından işletilen Divan Otel Otoparkı işgal edilmiştir. İşgalin polis müdahalesi ile sonlandırılmasına kadar geçen sürede otopark kullanım dışı kalmıştır. Göstericilere ait malzemeler polis müdahalesinin ardından otoparktan çıkarılabilmiştir. Yine otoparkın durumuna ilişkin tespit çalışmaları da ancak polis müdahalesinden sonra gerçekleştirilebilmiştir. Otoparkın işgali ve işgalden kaynaklanan zarara ilişkin suç duyurusu dilekçesi 17.06.2013 tarihinde 2013/87669 no ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmiştir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir