Euro
9.9245
0.01%
Dolar
8.3554
0.09%
Altın
486.83
0.02%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
328.288
-5.12%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  Diyanet İşleri Başkanı: Zekat parasıyla TV kurulamaz

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, İstanbul'da Zekat Sorunları Toplantısında açıklamalarda bulundu.
  • 12.03.2014 - 12:14
  Diyanet İşleri Başkanı: Zekat parasıyla TV kurulamaz

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, İstanbul'da Zekat Sorunları Toplantısında konuştu. Görmez yaptığı açıklamada; ''Zekat müessesesinin temellerini değiştirerek fakirliği ve yoksulluğu ortadan kaldırma ve azaltma amacını bir tarafa bırakarak, zekatı kendi düşüncemizin, dünya görüşümüzün, güç ve çoğaltma tutkumuzun bir aracı haline getirmek hem Allah’ın hududuna hem de fakir kullarının hukukuna alenen tecavüzdür." diye konuştu.

  Diyanet İşleri Başkanı: Zekat parasıyla TV kurulamaz #1

  "ZEKATLA İSLAMIN REKLAMI YAPILAMAZ"

  Görmez; "Buna göre Afrika’da açlıktan ölen insanların hakkıyla cami yapılmaz. Zekat paralarıyla okul, köprü, han, hamam yapılmaz. Suriye’de ot kaynatarak hayatta kalmaya çalışan kadınların, çocukların hakkıyla fi sebilillah maddesine zorlama teville gazete çıkarılamaz, TV kanalları kurulamaz. İslâm'ın da olsa reklamı, propagandası yapılamaz." dedi.

  Diyanet İşleri Başkanı: Zekat parasıyla TV kurulamaz #2

  '"ELVAN'A ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM"

  "Aç komşularımızı ihmal ederek öksüzleri ve yetimleri muhtaç bırakarak zekatla kendi teşekküllerimizin gelişmesini önceleyemeyiz'' diyen Görmez, sözlerini, ''Dün kaybettiğimiz gencimize, Berkin Elvan kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hiçbir gencimize, annemize, babamıza bu tür acılar yaşatmasın. Allah bu topraklarda milletin fertleri arasında barışı ve huzuru eksik etmesin." diye noktaladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir