Euro
9.931
-1.05%
Dolar
8.3603
-0.92%
Altın
487.26
-1.01%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
329.800
-4.74%
31ºC
İstanbul
Açık 31 C

  Diyanet televizyon kuruyor

  Ramazan ayının ilk günü yayın hayatına 'merhaba' demesi planlanan Diyanet TV, TRT Anadolu üzerinden yayın yapacak
  • 04.02.2012 - 10:44
  Diyanet televizyon kuruyor

  Diyanet televizyon kuruyor #1

  Habertürk gazetesinden Bülent Aydemir'in haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuracağı televizyon kanalı için çalışmalara başlandı. TRT Anadolu kanalı üzerinden yayın yapacak Diyanet, ramazan ayının ilk günü yayın hayatına "Merhaba" diyecek. Çocuk, aile programları, dizi filmler, belgesel ve dini programların yer alacağı kanalın içeriği, tamamını Diyanet'in seçeceği 100 kişilik bir kadro tarafından oluşturulacak.

  DİYANET KADRO KURMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

  Diyanet bu amaçla muhabir, yönetmen, yapımcı, programcı, teknisyenden oluşacak kadroyu kurmak için harekete geçti. TRT Diyanet'in yapacağı yayınların içeriğine karışmayacak, yayınların tümünden Diyanet ve oluşturacağı kadro sorumlu olacak.

  RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAYINA GİRECEK

  Ramazan ayının ilk günü, 20 Temmuz Cuma günü yayın hayatına başlaması planlanan Diyanet Televizyonu'nda, tüm toplumu kucaklayan ahlaki ve kültürel değerlerin vurgulandığı diziler, çizgi filmler, belgeseller ve dini programlar yer alacak.

  Kanalda cuma vaazlarının canlı olarak yayınlanması, dini konulardaki tartışma programları ile hac, ezan, mevlit, tarihsel ve mimari açıdan belgesellerin de gösterilmesi planlanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir