Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.070
0.76%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Diyanet'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na cevap

  Kılıçdaroğlu'nun "Diyanet açıklasın" çağrısına Diyanet'en yazılı bir açıklama ile cevap verildi.
  • 18.04.2012 - 18:21
  Diyanet'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na cevap

  Diyanet ten CHP lideri Kılıçdaroğlu na cevap #1

  Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün gazetelerde yer alan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine gönderme yapılan ''Diyanet açıklasın'' başlıklı haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

  Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan, ''Kardeşlik ahlakı ve hukuku temasının işlendiği, bütün ülke sathını kardeşlik coşkusunun sardığı Kutlu Doğum Haftası'nda, Başkanlığımızın günlük siyasetin konusu haline getirilmesi ve bunun bir parçası olmasına yol açacak bir davete muhatap olması üzücü olmuştur'' değerlendirmesinde bulunuldu.

  GÜNLÜK SİYASETİN BİR PARÇASI HALİNE GETİRİLMEMİZ ÜZÜCÜ

  Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün gazetelerde yer alan ''Diyanet açıklasın'' başlıklı haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

  Başkanlığın Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, ''Kardeşlik ahlakı ve hukuku temasının işlendiği, bütün ülke sathını kardeşlik coşkusunun sardığı Kutlu Doğum Haftası'nda, Başkanlığımızın günlük siyasetin konusu haline getirilmesi ve bunun bir parçası olmasına yol açacak bir davete muhatap olması üzücü olmuştur'' ifadeleri yer aldı.

  Açıklamada şunlar kaydedildi:

  ''Geçen yüzyılda Anadolu ve Balkan coğrafyalarında camiler başta olmak üzere vakıf mallarının ve tarihi eserlerin maruz kaldığı durum, Vakıflar Genel Müdürlüğü arşivleri kaynak gösterilerek pek çok bilimsel araştırmaya konu edilmiştir.

  Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulması milletimizin geleceği, birliği, beraberliği ve bütünlüğü için önem arz etmektedir. Başkanlığımızın her zaman bu yüksek mesuliyetin idraki içerisinde görevini ifa etmesi en büyük onurudur.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir