Euro
10.4256
1.13%
Dolar
8.8845
1.4%
Altın
499.3
1.71%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.199
-2.51%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  Mehmet Görmez'den Dağlıca açıklaması: Artık yeter

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Dağlıca'da dün gece meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.
  • 07.09.2015 - 16:49
  Mehmet Görmez'den Dağlıca açıklaması: Artık yeter

  Mehmet Görmez den Dağlıca açıklaması: Artık yeter #1

  Kenya heyetini kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Dağlıca'daki terör saldırısına ilişkin sorulan soru üzerine Görmez, "Bu gece milletçe aldığımız haberler dolayısıyla büyük hüzünler yaşadık. Öncelikle şunu açıkça ifade etmek isterim, coğrafyamızın ateşler içinde yandığı bir zaman diliminde dünyadaki bütün mazlumların, mağdurların, mahrumların milletimize umut bağladığı bir zamanda milletimizi, ülkemizi bu ateşin içine çekme teşebbüsleri Allah'ın izniyle tutmayacaktır.

  ARTIK YETER DEMEMİZ GEREKİYOR

  Millet olarak her ferdimizin, Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisiyle, Kuzeylisiyle, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla her birimizin bilhassa 30-40 yıldır bu millete yönelmiş ölüm şebekesine karşı 'Artık yeter' dememiz ve hep birlikte bu ateşi söndürmek için üzerimize düşen görevleri hakkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. Hz. İbrahim'in ateşini söndürmeye giden karınca misali her birimize bu konuda ayrı ayrı görevler düşüyor. Bilhassa akıl, iman, vicdan, izan sahibi her insanın bu ölüm şebekesine karşı varlığımıza, birliğimize, huzurumuza, barışımıza, kardeşliğimize karşı on yıllardır kast eden bu ölüm şebekesine karşı her bir Müslüman'a, her bir kardeşimize, her bir vatandaşımıza vazifeler düştüğünü açıkça ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

  "ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇEN ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Bizim varlığımız, huzurumuz, güvenliğimiz, emniyetimiz, birliğimiz, beraberliğimiz için hayatını kaybeden bütün ciğerparelerimize, yavrularımıza, şahadet şerbetini içen bütün şehitlerimize öncelikle Allah'tan rahmet diliyorum. Onların anne babalarına, sevenlerine ve bütün acılara rağmen birlik beraberlik kardeşlikte ısrar eden milletimize baş sağlığı diliyorum. Allah'ın merhameti, adaleti, mağfireti ne kadar hak ise gazabı, laneti, kahrı da o kadar haktır. On yıllardır bir taraftan bu ülkenin eli kalem tutacak çocuklarını dağlara götürüp onlardan kardeş katili yapanlar sonra onlarla birlikte yine bu ülkenin çocuklarının canlarına beyhude davalar uğruna kast edenler, Allah'ın 'Kahhar' ismiyle kahrolacaklarından hiçbir şüphemiz olmasın. Hep birlikte milletin her ferdi köylüsüyle, şehirlisiyle, öğretmeniyle, imamıyla, mühendisiyle, müftüsüyle hangi vazifeleri yapıyorsak yapalım hep birlikte ülkemizi kuşatan bu fitne ateşini söndürmek için elimizden gelen her türlü vazifeyi yerine getireceğimize olan inancımı ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

  "DÜNYANIN BÜTÜN MAĞDUR, MAHRUM İNSANLARININ DUALARI BU MİLLETİN ARKASINDADIR"

  Bütün acıların hep birlikte aşılacağını savunan Görmez, "Henüz biz de sizler gibi kaç ciğer paremiz, kardeşimiz şahadet şerbetini içti bilmiyoruz ama bir kişi bile olsa öncelikle Allah'tan rahmet diliyorum. Mazlum ve mağdur dünyadan gelen ve ülkemizi ziyaret eden dünyanın bütün mağdur, mahrum insanların duaları bu milletin arkasındadır. Bütün bu acıları, fitneleri hep birlikte aşacağız ve ülkemizi, milletimizi, coğrafyamızı kuşatan ateş çemberlerine çekme teşebbüsleri Allah'ın izniyle ve bizim güçlü iradelerimizle her birimizin yüce yüksek dualarıyla inşallah tutmayacaktır" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir