Euro
9.5212
0.04%
Dolar
7.8451
-0.21%
Altın
462.9
0.17%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
149.365
3.00%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C

  Diyarbakır'da çatışma

  Kış hazırlığındaki PKK'lılara operasyon düzenlendi.
  • 31.12.2012 - 15:52
  Diyarbakır'da çatışma

  Diyarbakır da çatışma #1

  Diyarbakır ile Bingöl arasındaki kırsal kesimde kış üstlenmesi hazırlığında olan PKK'lılara yönelik düzenlediği operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere 3 PKK'lı öldürülürken, bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.

  HAVA DESTEKLİ OPERASYON

  Diyarbakır'ın Lice, Hani ile Bingöl'ün Genç İlçesi üçgenindeki kırsal alanda bir grup PKK'lının kış üstlenmesi hazırlığı yaptığının belirlenmesi üzerine bölgeye bu sabah saatlerinde hava destekli operasyon düzenlendi. PKK'nın kış üstlenmesini boşa çıkarmaya yönelik teknik ve istihbarata dayalı gerçekleştirilen nokta operasyonlar kapsamında karşılaşılan bir grup PKK'lıya yapılan 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere göre 3 PKK'lı öldürüldü.

  ÖZEL HAREKAT TİMLERİ İNDİRİLDİ

  Çatışmaların yer yer sürdüğü bölgeye Diyarbakır'dan Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Kobra helikopterlerin de PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladığı belirtildi. Çatışmanın yaşandığı bölgedeki silah seslerinin yakın köylerden duyulduğu öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir