Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Diyarbakır'da patlatılan bomba yolu ikiye böldü

  Diyarbakır'da yola döşenen ve tahrip gücü yüksek iki bomba patlatıldı. Patlatma sırasında karayolu ikiye bölündü.
  • DHA
  • 25.10.2015 - 14:59

  Diyarbakır'da patlatılan bomba yolu ikiye böldü

  s

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, emniyet ve asayişi temin etme amacıyla her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

  AÇIKLAMA YAPILDI

  Açıklamada yola döşenen iki el yapımı patlayıcının, bomba imha timinin olduğu bölgede patlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: "Hani ilçesi karayolu Aksalkım Mahallesi mevkiinde el yapımı patlayıcı kontrolü yapan unsur tarafından karayolu bitişiğinde, üzeri taşlarla örtülü 2 adet mutfak tüpü ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcı tespit edilmiş, bölgenin çepeçevre emniyeti alınarak olay mahallinde bulunan PAMİT Timi tarafından tespit edilmiş ve düzeneği yerinde imha edilmiştir.

  Diyarbakır'da patlatılan bomba yolu ikiye böldü VİDEO

  KARAYOLU KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Mayın, el yapımı araması görevine devam eden görevli unsurlar, olay yeri yakınında bulunan Sumakveren sokağı yol ayrımında şüphelenilen menfez gerisinde emniyetli bir mesafede durdukları esnada söz konusu menfezdeki el yapımı patlayıcı, bölücü terör örgütü mensuplarınca patlatılmış, patlama sonucunda karayolunda çukur oluşmuş, yol trafiğe kapanmış, emniyetli bir mesafede bulunulduğundan herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir.

  Patlamayı müteakip olay bölgesinde gerekli tedbirler alınmış olup, patlama sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış, karayolu kullanılamaz hale gelmiş ve karayolu ulaşıma kapanmıştır.

  YOL TAMİR EDİLİP ULAŞIMA AÇILDI

  Müteakiben yapılan çalışmalar sonucunda karayolu temizlenmiş ve tamir edilerek ulaşıma tekrar açılmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir."

  Görüş Bildir