Euro
9.7164
0%
Dolar
8.1437
-0.07%
Altın
454.08
0.01%
Borsa
1.376
-1.24%
Bitcoin
490.063
-0.19%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46
  Diyarbakır'da PKK'nın görüntü izleme merkezi çökertildi

  Diyarbakır'da PKK'nın görüntü izleme merkezi çökertildi

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir evin PKK tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Merkez yok edildi.
  • Ajanslar
  • 23.12.2015 - 08:55

  Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlar sürüyor. Güvenlik güçleri tarafından Sur'daki sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi. Kontrol altına alınan bir evin ise PKK'lı teröristler tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı belirtildi.

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #1

  Sur'da PKK'nın görüntü izleme sistemi GALERİ

  SOKAKLAR KAMERALARLA İZLENİYORDU

  Güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı bir evin görüntü izleme merkezi olduğu anlaşıldı. Görüntü izleme merkezinde bazı sokaklara yerleştirilen kameraların izlenmesi için sistem kurulduğu ve bu sistem sayesinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerinin hareketlerini izlemeye çalıştıkları öğrenildi.

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #2

  21 GÜNDÜR TEMİZLİK SÜRÜYOR

  21 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin halen sürdürdüğü operasyonlarda sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.

  SUR OPERASYONUNDAN KARELER

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #3

  MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

  Kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı evlerde yapılan aramalarda duvarların delinerek ateş mazgalları yapılması dikkat çekti. Diğer bir evde yapılan aramalarda ise kullanıma hazır RPG-7 mühimmatı ele geçirildi.

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #4

  BOMBALAR İMHA EDİLDİ

  Güvenlik güçleri diğer taraftan da PKK'lı teröristler tarafından sokaklardaki kilit taşlarının altında döşenen El Yapımı Patlayıcı'ları (EYP) imha etme çalışmalarını sürdürüyor. PKK'lı teröristlerin bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini engellemek amacıyla perdeleme yaptıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #5

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #6

  Diyarbakır da PKK nın görüntü izleme merkezi çökertildi #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir