Euro
10.1387
-0.22%
Dolar
8.6474
-0.2%
Altın
494.64
0.62%
Borsa
1.386
-0.43%
Bitcoin
369.917
-3.69%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Diyarbakır'da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit

  Diyarbakır'da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit

  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde polise roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 polis şehit olurken 3 polis yaralandı.
  • 06.09.2015 - 09:12

  Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Hasırlı mahallesinde PKK'nın gençlik yapılanması olan YDGH-H'li grubun kazdığı hendekleri kapatmak için çok sayıda polis ekibi bölgeye şafak operasyonu düzenledi.

  Diyarbakır da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit #1

  2 POLİS ŞEHİT OLDU

  Operasyon sırasında teröristlerin polise düzenlediği roketatarlı saldırıda 2 polisin şehit olurken, 3 polisin yaralandığı bildirildi.

  Diyarbakır da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit #2

  Operasyonunun sürdüğü bölgeyi abluka altına alan polis ekipleri sivil vatandaşların giriş ve çıkışlarına izin verilmezken çatışmanın yaşandığı bölgede silah ve patlama sesleri yükseldi.

  TERÖRİSTLER HAMİLE KADINI YARALADI

  Teröristlerin düzenlediği saldırıda siviller de yaralandı. Sağa sola ateş eden teröristler, olay yerinden geçen hamile bir kadının yaralanmasına sebep oldu.

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA: SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

  Saldırının ardından Diyarbakır Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sur İlçesi’nde meydana gelen olaylar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla 5442 sayılı il idaresi kanununun 11-C maddesi gereğince İlimiz merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede, (Abdal Dede, Ali Paşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevat Paşa, Dabanoğlu, Fatih Paşa, Hasırlı, İskender Paşa, Melik Ahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz Mahallerinde 06.09.2015 Pazar günü 09.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmekte olup, sokağa çıkma yasağının bitim süreci ayrıca ilan edilecektir."

  Teröristler hamile kadını yaraladı VİDEO

  Diyarbakır da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit #3

  Diyarbakır da roketatarlı saldırı: 2 polis şehit #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir