Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
385.146
-9.47%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Diyarbakır'da terör örgütü yol kesip kamyon yaktı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütünün Diyarbakır ’da yol keserek iki kamyonu yaktığını açıkladı.
  • 07.04.2014 - 13:29
  Diyarbakır'da terör örgütü yol kesip kamyon yaktı

  Diyarbakır da terör örgütü yol kesip kamyon yaktı #1

  Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nun, 8-10 bölücü terör örgütü mensubu tarafından, Lice/Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı ile Tapan Tepe Üs Bölgesi arasında kalan bir bölgede kesildiği belirtildi. Burada yapılan örgüt propagandasının ardından iki kamyonun yakıldığı kaydedildi.

  MARDİN'DE ŞANTİYE BASTILAR

  Açıklamada, Mardin ili Dargeçit ilçesi Kısmetli köyü mülki sınırlarında bulunan sivil bir petrol arama şirketine ait şantiyeye gelen silahlı beş bölücü terör örgütü mensubunun da, şantiyede görevli 5 bekçi ile 25-30 işçinin cep telefonlarını  topladığı vurgulanarak, işçileri etkisiz hale getirmelerinin ardından şantiyede bulunan bir sabit yakıt tankı, bir kamyon ve üç Pikap cinsi aracı yaktıkları ifade edildi.

  ''BİZDEN HABERSİZ ÇALIŞMA YAPAMAZSINIZ''

  Genelkurmay açıklamasında, "Bölücü terör örgütü mensupları, araç yakma eylemini müteakip, yaya olarak bölgeden uzaklaşmıştır." denildi. Ayrıca işçilerin, bölücü terör örgütü mensupları tarafından “Burada bizden habersiz çalışma yapamazsınız” şeklinde tehdit edildiği bildirilen açıklamada adlî tahkikatın başlatıldığı belirtildi.

  ŞANTİYE ŞEFİNİ KAÇIRDI

  Van’ın Başkale İlçesi’nde ise ihbar üzerine; bölücü terör örgütü Başkale sözde bölge sorumlusu tarafından, şantiye şefinin 04 Nisan 2014 günü akşam saatlerinde, Başkale İlçe Merkezinden kaçırıldığı ve Başkale’nin yaklaşık 20 km kuzeydoğusunda bulunan Tahılköy Köyü istikametine götürüldüğü öğrenildiği kaydedilerek Başkale Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir