Petrol
112.45
0.00%
Euro
17.3888
0.01%
Dolar
16.6706
0.19%
Altın
979.59
-0.15%
Borsa
24
-0.06%
Bitcoin
321.401
-4.96%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Diyarbakır'da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti

  Diyarbakır'da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti

  Diyarbakır'da perşembe günleri, bayramlar ve dini günlerde ücretsiz gerçekleşecek ulaşım hizmeti için 14 otobüs tahsis edildi.
  • AA
  • 10.11.2016 - 17:12

  KHK ile görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince yörede mezarlık ziyaretinin özellikle perşembe günleri gerçekleştirilmesi dolayısıyla alınan karar doğrultusunda Mardinkapı, Yeniköy, Şehitlik ve Ali Pınar mezarlığına giden vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlandı.

  VATANDAŞ MEMNUN

  Vatandaşlar, otobüslerin ücretsiz hizmet sunmalarından dolayı memnun olduklarını belirtti.

  Diyarbakır da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti #1

  Otobüs şoförü Murat Kaçan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ücretsiz ulaşım hizmetine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

  Şehrin tamamını dolaşıp vatandaşlara ücretsiz hizmet verdiklerini dile getiren Kaçan, vatandaşların çok memnun kaldığını anlattı.

  Diyarbakır da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti #2

  "YENİ PROJELER BEKLİYORUZ"

  Hizmetten yararlanan Fahriye Yapıcı, Diyarbakır'ın daha iyi yerlere geleceğinden umutlu olduklarını ifade etti. Yapıcı, "Yeni Belediye Başkanımızdan çok memnunuz, Allah ondan razı olsun. Memleketimiz için yeni projelerini bekliyoruz. Belediye Başkanımız camilerde bayanlara özel abdest alma ve namaz kılma yerleri yaparlarsa çok seviniriz." diye konuştu.

  Diyarbakır da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti #3

  Sevim İleri ise bu hizmeti sunanlara teşekkür etti. "Ulaşım öyle devam ederse çok memnun ve duacı oluruz." diyen İleri, "Rahata ve huzura kavuşuruz. Yeni Belediye Başkanımızı henüz tanımıyoruz, ama iyi işler yapacaklarından umutluyuz." değerlendirmesinde bulundu.

  Vatandaşlardan Ali Sevinç de kentte öyle hizmetlerin devam etmesini istediklerini vurguladı.

  Diyarbakır da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti #4

  "Yeni belediye başkanımız çok iyi biri teşekkür ederiz. İstanbul ve Bursa'da nasıl metro varsa burada da belediye başkanımız yaparsa gözlerinden öperiz." ifadelerini kullanan Sevinç, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Cumali Atilla'ya teşekkür etti.

  ÜCRETSİZ ULAŞIM İÇİN 14 OTOBÜS ÇALIŞIYOR

  Perşembe günleri, bayramlar ve dini günlerde ücretsiz gerçekleşecek ulaşım hizmeti için 14 otobüs tahsis edildiği öğrenildi.

  HDP'li belediyeden canlı bombaya araç tahsisi haberi

  Diyarbakır da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir