Petrol
96.1
-0.42%
Euro
18.303
0.14%
Dolar
17.9252
0.15%
Altın
1.033
-0.02%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
414.101
-3.35%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Diyarbakır'da yol kapatma eylemine jandarma müdahalesi

  6 gündür kapalı olan Diyarbakır - Bingöl karayolunu Lice mevkiinde bulunan göstericilere Jandarma ekiplere bu Sabah saatlerinde müdahale etti.
  • 30.05.2014 - 08:46
  Diyarbakır'da yol kapatma eylemine jandarma müdahalesi

  Diyarbakır da yol kapatma eylemine jandarma müdahalesi #1

  Molotof, el yapımı bomba ve taş atan göstericilere jandarma ekip biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi. Lice ve Hani ilçelerinde bir grubun yol kesip, hendek kazarak, bazı araçların anahtarlarına el koyması nedeniyle yaşanan gerginlik sürüyor. Bölgede "Kalekol" yapıldığını iddia ederek Diyarbakır-Bingöl ve Diyarbakır-Muş karayollarında yol kesme girişimlerinde bulunan yüzleri kapalı gruba müdahale edildi. Güvenlik güçlerine molotofkokteyli, havaifişek ve taş atan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla karşılık verildi. Trafiğin kontrollü sağlandığı bölgede gerginlik devam ediyor.

  Diyarbakır'da yol kapatma eylemine jandarma müdahalesi

  ''GEREKLİ TEDBİR ALINMIŞTIR''

  Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, terör örgütünün yönlendirmesiyle illegal grupların Diyarbakır-Bingöl ve Diyarbakır-Muş karayollarında yol kesme girişiminde bulunduğu belirtildi. Güvenlik güçlerinin vatandaşların can güvenliğini ve anayasal hakkını kullanmalarını sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri aldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bölgede gerekli tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda güvenlik güçlerince, Diyarbakır-Bingöl karayolunun Lice-Ziyaret mahallesi ile Hani-Çağıl mahallesi arasında kalan kısmında, eylemciler tarafından karayolu üzerinde açılmış olan hendeklerin kapatılması ve Çağıl mahallesi yol ayrımında trafiğin işlemesine mani olan engellerin kaldırılmasına yönelik güvenlik tedbirleri alınmaya başlanmıştır. Yapılan çalışmalar tamamen vatandaşlarımızın seyahat özgürlüğünü sağlamaya yöneliktir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir