Euro
9.9944
1.3%
Dolar
8.3121
1.63%
Altın
475.58
0.78%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
446.800
-1.96%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Diyarbakır'da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi

  Diyarbakır'da bugün HDP'nin Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağını protesto etmek için düzenleyeceği yürüyüş öncesinde olaylar çıktı.
  • DHA
  • 14.12.2015 - 13:03
  Diyarbakır'da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi

  Merkez Yenişehir İlçesi'nde barikatlarla yol kapatmak isteyen grubu polis havaya ateş açarak ve gaz bombası ile müdahale etti.

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #1

  HDP YÜRÜYÜŞ YAPACAK

  Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı bulunan merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar devam ederken, HDP, sokağa çıkma yasağını protesto etmek için bugün saat 12.00'de kentte yürüyüş yapacağını duyurdu. Diyarbakır Valiliği de yürüyüşün kanunsuz olduğunu açıklayarak, kanunsuz yürüyüşe halkın itibar etmemesini istedi.

  Diyarbakır'da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi VİDEO

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #2

  OKULLAR KAPANDI, KEPENKLER AÇILMADI

  Kente bugün esnaflar kepenk açmazken, belediye otobüsleri ile şehiriçi taşımacılık yapan minibüslerin büyük bölümü sefere çıkmadı. Çöplerin de toplanmadığı Diyarbakır'da öğrencilerin büyük bölümü de okullara gitmedi. Merkez Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde okula gitme oranının yüzde 20 civarında olduğu belirtildi.

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #3

  CADDEYİ BARİKATLARLA KAPATMAK İSTEDİLER

  HDP'liler yürüyüş için merkez Yenişehir İlçesi Esma Ocak Parkı'nda toplanmaya başladığı sırada, Yenişehir İlçesi'nin Ekinciler Caddesi üzerine çıkan ve aralarında yüzlerinin maske ile kapalı olduğu gruplar caddeyi barikatlarla kapatmak istedi.

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #4

  POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Zırhlı araçlar ve TOMA'lar ile cadde üzerine gelen polis, yol kapatan göstericileri havaya ateş açarak, gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale etti. Gruplar ise polise taşlı saldırıda bulundu. Cadde üzerinde olaylar devam ederken, polis geniş önlemler aldı.

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #5

  ZIRLI ARAÇLARLA ÖNLEM ALINDI

  Bu arada HDP'lilerin toplanmaya çağırdığı Esma Ocak parkı çevresinde zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri, bölgeye cadde ve ara sokaklardan gelen grupları gaz bombası ve basınçlı suyla dağıtmaya başladı. Diyarbakır'ın başta Yenişehir olmak üzere Bağlar İlçesi'nde de göstericiler ile polis arasındaki olaylar devam ediyor.

  Diyarbakır da yol kapatmak isteyen gruba polis müdahalesi #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir