Euro
15.4336
0.04%
Dolar
13.5112
-0.06%
Altın
790.9810
0.17%
Borsa
2,096.95
1.16%
Bitcoin
580.214
-0.79%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Diyarbakır'daki astsubay cinayetinde yeni gelişme

  Diyarbakır'da Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun şehit edildiği saldırıda kullanılan silahın Adana'da bir astsubayın evinden çalındığı tespit edildi.
  • 19.11.2014 - 14:11
  Diyarbakır'daki astsubay cinayetinde yeni gelişme

  Diyarbakır daki astsubay cinayetinde yeni gelişme #1

  Diyarbakır'da şehit edilen Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun Muğla'da yakalanan cinayet şüphelisiyle birlikte ele geçirilen silahın, daha önce Adana'da bir astsubayın evinden çalındığı ve bir narkotik operasyonunda polise karşı kullanıldığı belirlendi.

  Alınan bilgiye göre, 29 Ekim Çarşamba günü Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde meydana gelen olayda, Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda görevli astsubay Necdet Aydoğdu'nun, yanında hamile eşi olduğu sırada maskeli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu şehit edilmesiyle ilgili yürütülen çalışmada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

  2 OLAYDA DA AYNI SİLAH KULLANILMIŞ

  Adana'da bir narkotik operasyonu sırasında polise ateş eden kişinin kullandığı silaha ait boş kovanların, Diyarbakır'da Astsubay Nejdet Aydoğdu'nun şehit edilmesi olayında kullanılan silaha ait kovanlar ile eşleştirilmesi sonucu her iki olayda da aynı silahın kulanıldığı belirlendi. Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, astsubayın şehit edildiği, narkotik operasyonunda da polise ateş edildiğini belirlediği silahın daha önce Adana'da bir astsubayın evinden çalındığını tespit etti. Ekipler, her iki olayda da kullanıldığı sanılan silahın Muğla'nın Ortaca ilçesinde Yunus Emre T.'de olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Yunus Emre T.'nin olaylarda silahı kullanıp kullanmadığının belirlenmesine çalışılıyor.


  Görüş Bildir