Euro
10.1366
1.53%
Dolar
8.3936
1.06%
Altın
482.01
1.15%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
405.395
-10.40%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Doğan: Gülen bana Cami ve Cemevi teklif etti – izle

  Doğan: Gülen bana Cami ve Cemevi teklif etti – izle

  Cem Vakfı Başkanı akil insan İzzettin Doğan canlı yayında açıkladı.. HOCAEFENDİ BANA CEMEVİ VE CAMİ YAPALIM dedi..
  • 30.04.2013 - 02:51

  Doğan: Gülen bana Cami ve Cemevi teklif etti – izle #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Akil İnsanlar Heyeti'nde bulunan Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken'in hazırlayıp sunduğu Neler programına konuk oldu.

  DİYANET'E CEMEVİ TEPKİSİ

  Dündan bugüne Alevilik ve Cemevi tartışmaları hakkında konuşan Doğan, "Devlet her yurttaştan eşit olarak vergisini alıyor fakat eşit olarak ibadet hakkı getirmiyor. Diyanet'in bütçesini Alevi vatandaşlar da karşılıyor ancak Cemevleri Diyanet tarafından tanınmıyor" dedi.

  GÜLEN'DEN CAMİ VE CEMEVİ TEKLİFİ

  Programı sunan Ahmet Böken'in, "Cemevi ile Cami'nin bir arada olması düşünülemez mi" şeklindeki soruya "elbette" karşılığını veren Doğan, Fethullah Gülen'den kendisine böyle bir teklifin geldiğini de ilk kez açıkladı.

  Doğan, Gülen tarafından kendisine "Cami ile Cemevinin aynı bahçede olduğu" bir proje teklif ettiğini ve kendisinin de bunu memnuniyetle karşıladığını kaydetti. Ayrıca kendisinin de bu projeye ek olarak bir de "aşevi" olması teklifinde bulunduğunu da açıkladı. "Camiler ve Cemevleri yalnızca ibadethane olmaktan çıkmalı" diyen İzzettin Doğan, "Yani bir bakıma Cami, Cemevi ve aşevi şeklinde bir konsept düşündük" dedi.

  İşte İzzettin Doğan'ın o açıklamaları;

  GÜLEN'DEN CAMİ VE CEMEVİ TEKLİFİ

  Doğan: Gülen bana Cami ve Cemevi teklif etti – izle #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir