Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı

  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı

  Doğan Medya kayıp olan 3 İsrailli gencin cesedine ulaşıldığı haberini son dakika olarak geçti.
  • 30.06.2014 - 23:49
  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı

  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı #1

  El-Halil kentinde Yahudi yerleşimcileri kaçırdığı iddia edilen iki kişinin evine baskın düzenlendi. İsrail ordusunca Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin cesetlerine ulaşıldığının açıklanmasının ardından, Gazze sınırında hareketlilik yaşandığı iddia edildi.
  3 İsrailli yerleşimcinin cesetlerine ulaşıldığı haberini Doğan Medya son dakika olarak geçti. Doğan Medya'nın kayıp İsrailli çocuklar için gösterdiği refleks ve duyarlılığı ölen Filistinli çocuklar, üzerine bombalar yağdırılan Filistin halkı için de göstermesi ancak bir temenni olabilir.
  Doğan Medya'nın kayıp İsrailli çocukların ölü olarak bulunmasında atladığı önemli bir de detay vardı.
  İsrail'in kayıp 3 genci bulmak için başlattığı operasyonlarda şimdiye dek 5 Filistinli hayatını kaybetti. 400'den fazla kişi de tutuklandı.
  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı #2

  Doğan Medya'nın İsrail duyarlılığı #3

  KAYIP GENÇLERİN CESEDİNE ULAŞILDI

  İsrail ordusunca Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin cesetlerine ulaşıldığının açıklanmasının ardından, Gazze sınırında hareketlilik yaşandığı iddia edildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri, yerleşimcileri kaçırmakla suçladıkları Hamas hareketi mensubu Amir Ebu Iyşe ve Mervan el-Kavasımi'nin El-Halil'deki evlerine baskın düzenledi. Çok sayıda askerle düzenlenen baskında, mahalle sakinlerinin de söz konusu kişiler hakkında sorgulandığı belirtildi.
  Öte yandan İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz'in, incelemelerde bulunmak üzere Yahudi yerleşimcilerin cesetlerinin bulunduğu bölgeye gittiği, Gazze sınırına askeri sevkiyat yapıldığı öğrenildi. İsrail ordusundan bu akşam yapılan açıklamada, 12 Haziran'da kaybolan yerleşimcilerin cesetlerinin, El-Halil kenti yakınlarında bulunduğu belirtilmiş, gelişmeler üzerine Başbakan Binyamin Netanyahu, Güvenlik Kabinesi'ni olağanüstü toplantıya çağırmıştı. İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bundan Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. İsrail Parlamentosu, bu kişilerin bulunması için orduya operasyon yapma dahil, geniş yetkiler vermişti. Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail askerlerinin 18 gündür sürdürdüğü operasyonlarda şu ana kadar eski bakan ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 589 Filistinliyi gözaltına aldığını açıklamıştı.
  Görüş Bildir