Euro
10.3735
0.53%
Dolar
8.878
0.69%
Altın
496.74
0.11%
Borsa
1.386
-0.44%
Bitcoin
372.510
-4.14%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Donald Trump'ın salondan attığı başörtülü kadın konuştu

  Trump'ın düzenlediği etkinlik sırasında salondan attırdığı müslüman kadın "Seçim kampanyasını nefret söylemi üzerinden yürütüyor" dedi
  • Haber Merkezi
  • 11.01.2016 - 10:52
  Donald Trump'ın salondan attığı başörtülü kadın konuştu

  ABD’nin Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump’ın geçtiğimiz cuma günü seçim kampanyası için Güney Carolina Eyaleti’nde düzenlediği etkinlik sırasında ‘sessiz protesto’ yaptığı için dışarı atılan başörtülü Müslüman Rose Hamid Habertürk'e konuştu.

  Donald Trump ın salondan attığı başörtülü kadın konuştu #1

  SEÇİM KAMPANYASINI NEFRET SÖYLEMİ ÜZERİNDEN YÜRÜYÜTOR

  Carolina’daki Müslüman Kadınlar Grubu’nun başkanı olan, Filistin kökenli Hamid, New york’ta doğup büyümüş bir Amerikan vatandaşı. Eğitimini sanat üzerine yapan ve halen özel bir uçak firmasında çalışan Hamid, “Trump seçim kampanyasını nefret söylemi üzerinden yürütüyor. Olumsuz şekilde dikkat çekebilecek ne varsa onu yapıyor. insanların en hassas değerlerlerini aşağılıyor” dedi.

  56 yaşındaki Hamid, “Gücü elinde bulunduran insanların nasıl diğer insanları etkileyip canavara dönüştürdüğünü, nefret söylemi içine soktuğunu o gün gördüm. Allah bizi birbirimize nefretle bakalım diye yaratmadı” dedi.

  Donald Trump ın salondan attığı başörtülü kadın konuştu #2

  TRUMP GELENE KADAR OLUMLU TEPKİLER ALDI

  Oğluna yaptırdığı “Selam, barış için geldim” yazılı tişörtü giyen Hamid, Trump’ın salona geldiği ana kadar olumlu tepkiler aldığını belirterek bundan sonrasını şöyle anlattı: “ilk amacım hayatlarında Müslüman görmemiş insanlara Müslümanları tanıtmak ve barışçıl insanlar olduğunu göstermekti. ikincisi de herhangi bir nefret söyleminde bulunması halinde Trump’ı sessizce ayağa kalkıp protesto etmekti.

  Aynı amaçla gelen yahudilerin olduğunu da gördüm. yahudiliğin sembolü sarı renkteki ları yakalarına takmışlardı. Bana da verdiler. ‘Ben Müslümanım’ yazıp yakama taktım. ‘Bütün dinlerle barış içinde yaşıyoruz’ mesajını vermek dim. Trump’ın ‘Suriyeli mültecilerin DAEŞ ile olduğunu’ söylemesiyle ayağa kalktım. Farklı lara ve etnik kökene sahip yaklaşık 10 kişi olarak bizi salondan attılar.”

  POPÜLER OLMAK İÇİN YAPIYOR

  Hamid, “Trump insanların diğer insanlara nefretini önce tetikliyor, sonra kullanarak siyasi zemini oluşturuyor. Bunu kendisini popüler yapmak için yapıyor. Amerikalılar her zaman adaleti özgürlüğü savunurlar. Bu biz Amerikanların alışık olduğu davranışlar değil” dedi.

  Trump'ın mitinginde başörtülü kadın salondan atıldı VİDEO

  Donald Trump ın salondan attığı başörtülü kadın konuştu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir