Dolar
6.9667
0.2013%
Euro
8.1991
0.0878%
Altın
1973.71
-0.1573%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.32
0.1283%
Bitcoin
79158.68
-0.1224%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Donanmadaki tek Oramiral'in kızının odasına gizli kamera

  Donanmadaki tek Oramiral'in kızının odasına gizli kamera

  Askeri casusluk davası iddianamesinde Donanma Komutanı'nın kızının odasına gizli kamera konduğu iddia edildi..
  • 25.01.2013 - 08:37
  Donanmadaki tek Oramiral'in kızının odasına gizli kamera

  Donanmadaki tek Oramiral'in kızının odasına gizli kamera #1

  Askeri casusluk davası ve beraberin başlayan tutuklamalar TSK'daki dengeleri de değiştirdi. Son olarak Deniz Kuvvetleri'ndeki tek Oramiral de istifa edince önümüzdeki YAŞ toplantısında Deniz Kuvvetleri'ne getirilecek Oramiral kalmadı. İstifa Eden Donanma Komutanı Nusret Güner'in de mağdur olduğu askeri casusluk davasında, komutanın da mağdur olarak iddianamede adı geçiyor. Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, çetenin önceki gün istifa ederek emekliye ayrılan Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'in kızının odasına gizli kamera yerleştirdiği ileri sürülüyor.

  GİZLİ KAMERAYI ASTSUBAY KOYDU

  Zaman Gazetesi'nin haberine göre, Güner'in evine giren Astsubay Mustafa Koç'un gizli kamerayı koyduğu, bir süre sonra da kaldırdığı belirtiliyor. Zanlılardan ele geçirilen kamera kayıtlarındaki şu ifadeler ise çetenin çirkin yüzünü ortaya koyuyor: "Nusret Paşa'nın kızı konusunda çok hassas olduğunu unutmayın. Kızının çocukla el ele fotoğrafı bile onu delirtir."

  DONANMA KOMUTANI YAKIN TAKİPTE

  Askeri Casusluk soruşturması kapsamında, sanıklardan ele geçirilen belgelerde istifa eden Donanma Komutanı Nusret Güner'in kızı konusundaki hassasiyetine dikkat çekilerek, "F. hanımın A.'nın durumundan haberi var, ama paşaya söylemiyor. Nusret Paşa'nın kızı konusunda çok hassas olduğunu unutmayın, kızının çocukla el ele fotoğrafı bile onu delirtir." deniliyor. Fuhuş ve şantaj yoluyla casusluk yapan çetenin tuttuğu notlardan Nusret Güner'i yakından takip ettiği anlaşılıyor. Oramiral Güner'in, dönemin Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile yaptığı görüşme ile Buca'daki askeri birlikte katıldığı konferans ve bazı komutanlarla yaptığı görüşmeler hakkındaki bilgiler de çetenin arşivindeki notlar arasında bulunuyor.

  'BU BELGE DEŞİFRE OLURSA AMERİKA İLE ARAMIZDA KRİZ ÇIKABİLİR'

  Askeri casusluk çetesiyle ilgili iddianamede örgüt üyelerinden ele geçirilen belgelerde, Ağustos 2012 tarihinde kendi isteğiyle emekli olan Tuğgeneral Hakan Taşkesen ile ilgili bölüm de yer alıyor. Davanın sanıkları arasında yer alan Hakan Taşkesen'in, örgüte çalışan bir kadınla birlikte olduğu öne sürülüyor. Örgüt üyesi kadının Hakan Taşkesen ile ilgili tuttuğu notlarda, "General oldu. Genelde pehlivanın evini kullanıyoruz. Birlikte olduğumuz bir gün, kendisinin ve eşinin pasaportunu unutmuştu. Fotokopisini çektim." diyor. Taşkesen'den, gizli içerikli toplantılarda ne konuşulduğunu rahatça öğrenebildiğini anlatan çete üyesi kadın, "F-16'ların teknik taktik ve prosedürleri adlı gizli bir pdf dosyasını gösterdi. Kimseye söylemememi ve bu çıkarsa Amerika ile aramızda kriz çıkarabilecek bir belge olduğunu söyledi. Sürekli terfisinden bahsediyor. Mason, lions kulübüyle bağlantılı." şeklinde not düşüyor.

  "KOMUTANIN KIZI ERGEN AZGINI"

  TSK'da üst düzey bir komutanın 14 yaşındaki kızıyla ilgili fişleme bilgileri iddianamede açıkça yer aldı. Dijital bir belgenin içinde yer aldığı öne sürülen bilgiler şöyle: "...'nın okuldaki erkek arkadaşları ile muhabbeti çok iyiymiş. Ergen azgını olmuş. Samimiyeti ilerlettiği bir çocuk var bu çocukla çok kısa zamanda yatar yatmasada bunlar kesin ... (babasını) kızdıracak pozlar verir. Ben nereye takılacaklarını bildiririm siz fotoğraflarsınız. ... (annesinin) A'nın durumundan haberi var ama paşaya söylemiyor. ... (babasının) kızı konusunda çok hassas olduğunu unutmayın kızının çocukla elele fotoğrafı bile onu delirtir.

  Görüş Bildir