Euro
15.2431
-0.19%
Dolar
13.4526
-0.14%
Altın
796.79
0.40%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
486.766
-0.29%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  DSP'li Türker: Uçağımızı Rusya düşürdü

  DSP Genel Başkanı Masum Türker, vurulan Türk jeti ile ilgili 'Uçağımızı Rusya bizzat vurdu!' dedi..
  • 26.06.2012 - 12:38
  DSP'li Türker: Uçağımızı Rusya düşürdü

  DSP li Türker: Uçağımızı Rusya düşürdü #1

  tv8'de Erkan Tan 'ın konuğu DSP Genel Başkanı Masum Türker oldu. Türker önemli iddialarda bulundu. Türker vurulan Türk Jeti ile ilgili, "Uçağımızı Rusya vurdu. Uçağımızı vuran gemi Amiral Çapanenko ve halen Laskiye'de" dedi.

  İşte Masum Türker'in o açıklamaları:

  BAŞBAKAN BUGÜN YANLIŞ YAPACAK

  Başbakan bugün yanlış yapacak. Başbakan'ın danışmanları yanlış yapmasını engellemeli. Suriye ile ilgili dün Bakanlar Kurulu'nda alınan kararı AKP'nin grup toplantısında açıklamaya hakkı yoktur! bunu TBMM'de açıklarsa her grubun konuşma hakkı doğacak, politika daha belirlenmedi, tartışma yaratmak istemediği için Ulusa Seslenişte yapmalıdır. Bu kararlar sadece AKP'yi değil Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarını ilgilendiriyor. AKP Genel Başkanı olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ı olarak konuşmalı.

  UÇAĞIMIZI BİZZAT RUSYA VURDU

  Şu anda Laskiye limanında 2 Rus savaş gemisi ve 1 firkateyn var. Bunlardan 1 tanesinin hem radar hem füze donanımı gördüğü anda sineği bile algılayan hassasiyeti var. Çapanenko gemisi en ufak bir olayda hemen devreye girebiliyor. İlk olayın ortaya çıktığı an; siyaseti iç politikadan ayırarak baktığınız zaman Suriye üzgünüz dedi. Başka bir kişi yapmışsa üzgünüz der.

  İŞTE TÜRKER'İN O AÇIKLAMALARI - TIKLA İZLE

  UÇAĞIMIZI VURAN GEMİ: AMİRAL ÇAPANENKO

  Uçağımızı vuran gemi Amiral Çapanenko. Çünkü en donanımlı gemi bu. Eminim ki Dışişleri ve bizim istihbarat servisimiz de bunları biliyor. Neden bunlar arama kurtarma çalışmalarına katılmıyor? Uçağında bir süre daha bulunmaması gerekiyor onlar için. Uçakta kokpit kaynamış.

  MİLLİ SAVUNMA BAKANI NEDEN YOKTU?

  Başbakan'ın 3 lider ile konuşmasını izledim. Peki Milli Savunma Bakanı neredeydi? Bu ülkenin Milli Savunma Bakan'ı yok mu? Bu ülkede düşürülen uçağın mülkiyetinden Genelkurmay değil Milli Savunma Bakanlığı'dır. Bu olayın hiçbir yerinde yok nedense.

  4. MÜ 5. Mİ?

  Arınç, laf arasından NATO'nun 4 ve 5. maddelerine başvurduk dedi. 4 bana saldırı oluyor ne yapalım, istişaredir, 5. madde ise müdahaledir. Ama dün Dışişleri Bakanı yalnız 4. maddeden bahsediyordu. Türk milleti yanıltılamaz.

  ABD ŞU AN BAŞBAKAN'A KIZIYOR

  Başbakan ilk defa ulusalcı olmak zorundadır. Ulusa seslenirse bütün ülkenin Başbakan'ı olur. Aldığı kararları yalnızca partililerine söylerse olmaz. Başbakan hastalandığı günden bu yana tehdit altında. Şu an ABD kızıyor Başbakan'a. Başbakan haklı olarak Müslüman bir ülke ile savaşmak istemiyor.


  Görüş Bildir