Petrol
98.74
1.38%
Euro
18.5809
0.90%
Dolar
17.9439
0.42%
Altın
1.033
0.38%
Borsa
2873
1.55%
Bitcoin
442.946
2.48%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  DTP'li eski vekilin Kandil pozu

  Eski DTP Şırnak milletvekili Sevahir Bayındır'ın Kandil Dağı'nda PKK'lılarla çektirdiği hatıra fotoğrafı ortaya çıktı.
  • 16.01.2012 - 05:39
  DTP'li eski vekilin Kandil pozu

  DTP li eski vekilin Kandil pozu #1

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği KCK operasyonuyla ilgili olarak gözaltına alınan zanlıların sorgusu devam ediyor.

  ÇUKURCA SALDIRISININ TALİMATI E-POSTA ÜZERİNDEN

  Gözaltındaki 39 kişinin örgütün belirlediği e-postalara özel şifrelerle girip, buraya taslak olarak kaydedilmiş talimatları aldıkları iddia edilmişti. Öcalan'ın e-posta üzerinden iletilen talimatları arasında Hakkâri-Çukurca yoluna döşenen mayınla 1'i binbaşı 9 askerin şehit olduğu saldırı ve Çukurca'da 24 askerin şehit olduğu saldırıların bulunduğu öne sürüldü.

  Gözaltına alınanlardan BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan'ın KCK Türkiye Meclisi sözcüsü olduğu ve Kandil ile köprü görevinde olduğu öne sürüldü. Operasyonda istihbarat birimleri çok önemli bir fotoğrafa da ulaştı.

  KANDİL DAĞI'NDA PKK'LILARLA FOTOĞRAF

  23. Dönem Şırnak milletvekili Sevahir Bayındır'ın Kandil Dağı'nda kadın teröristlerle çekilmiş fotoğrafı bulundu. Hangi tarihte çekildiği belli olmayan o fotoğrafta, Bayındır'ın tek tip kıyafet giydiği görülüyor. Fotoğrafta Bayındır'ın yanında 3 kadın bulunuyor. Bayındır'ın milletvekili adayı gösterilmeyince Avrupa'ya gitmesinin nedeninin KCK operasyonları çerçevesinde yasal bir takibata uğramamak olduğu ileri sürülüyor.

  PARTİ MECLİS'İ TOPLANIYOR

  Öte yandan BDP son operasyonlarla ilgili olarak bugün Parti Meclisi'ni topluyor. BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan ise Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana'nın Ankara'da kaldığı evin aranmasını yargıya taşıma kararı aldıklarını açıkladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir