Euro
9.447
-0.09%
Dolar
7.8295
-0.02%
Altın
458.81
0.43%
Borsa
1.335
0.72%
Bitcoin
150.512
-1.55%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  Dücane Cündioğlu: Çamlıca projesi yapılmayacak

  Dücane Cündioğlu: Çamlıca projesi yapılmayacak

  Çamlıca projesiyle ilgili yazdığı yazılarla adından söz ettiren Cündioğlu projenin yapılmayacağını iddia etti.
  • 11.12.2012 - 19:24

  Dücane Cündioğlu: Çamlıca projesi yapılmayacak #1

  Muhafazakar kesime getirdiği ciddi eleştirilerle kendinden sıkça söz ettiren yazar Dücane Cündioğlu, Çamlıca'ya yapılacak cami projesi konusunda Başbakan'ın latife ettiğini, o caminin yapılmayacağını iddia etti.

  CAMİYE DEĞİL PROJEYE KARŞIYIM

  Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayan Dücane Cündioğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın "Medya caminin aleyhine konuştuğu için Dücane Cündioğlu'nu keşfetti." şeklindeki açıklamasına şu sözlerle yanıt verdi: "Ben camiye değil, projeye karşıyım. Sayın Başkan yaş olarak benden gençtir ama cami tanışıklığımız eş zamanlı olsa gerek. Camiye karşı demek istememiştir zannediyorum. Fakat mazur görmek gerekir. Sussaydı, sukut etseydi daha iyi olurdu... Ben doğma büyüme Üsküdarlıyım, benim vatanım Üsküdardır. Üsküdar Belediyesi bütün büyük camilerde musalla taşının üstüne otobüs durağı gibi bir çerçeve yapmış. Oraya da kocaman "Üsküdar Belediyesi" yazmış. Ben 'Mihrimah Sultan Camii'ni bile Üsküdar Belediye Başkanı'na emanet etmem.' lafını bu yüzden söyledim. Üsküdar Belediyesi'nin musalla taşına otobüs durağı yapmak gibi bir vazifesi yok.

  CÜNDİOĞLU: ÇAMLICA PROJESİ YAPILMAYACAK

  Dücane Cündioğlu: Çamlıca projesi yapılmayacak #2

  BAŞBAKAN LATİFE YAPIYOR, BU PROJE YAPILMAYACAK

  Ben Başbakan'ın da lafite yaptığını düşünüyorum. Buraya yazıyorum, bu proje yapılmayacak. Başbakanın, 'O ikinci proje içime sindi, niye birinci yapmadılar?' derken bizim latifeye tahammül gücümüzü ölçmeye çalıştığını düşünüyorum. İlginçlik olsun diye söylemiyorum, çok ciddiyim. Hissiyatım böyle. Başbakanın o açıklamasında bile bir latife var. Çamlıca Camii konusunda toplumda yükselen muhalefetin ciddiyetini anlamaya çalışıyor. Ben çevremdeki hiçbir dindarın "Bu proje yapılsın." dediğini duymadım.  

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir