Euro
10.1585
0.41%
Dolar
8.6615
0.4%
Altın
493.27
0.21%
Borsa
1.387
0.1%
Bitcoin
364.141
-3.07%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C
  Dündar Birand'ın Öcalan'la ilgili yazısını değerlendirdi

  Dündar Birand'ın Öcalan'la ilgili yazısını değerlendirdi

  Uğur Dündar: "Bugün bunları söyleyenler bana göre Türkiye'nin realitesinden kopuk insanlar."
  • 23.11.2012 - 12:14

  Dündar Birand ın Öcalan la ilgili yazısını değerlendirdi #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Sözcü yazarı Uğur Dündar, Habertürk'te yayınlanan ve Serap Belet Douillet'in sunduğu Medya Kritik programının bugünkü konuğuydu. Uğur Dündar, canlı yayında, usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın köşesinde Abdullah Öcalan'la ilgili kaleme aldığı "Bir gün serbest kalacak ve Meclis'e girecek" sözlerini değerlendirdi.

  "ÖCALAN CEZAEVİNDEN ÇIKACAK, MECLİS'E GİRECEK"

  Pelin Çift, Dündar'a, "Mehmet Ali Birand, bugünkü yazısında diyor, 'Bunu duymak hoşunuza gitmeyecek, bu acı belki sizin için, ama bir gün Öcalan çıkacak cezaevinden, Meclis'e girecek. Hatta PKK isim değiştirerek bir parti olarak meclise girecek. Ne diyorsunuz buna?" diye sordu.

  Dündar da, bu soruya acı bir örnekle yanıt verdi.

  İşte Dündar'ın o açıklamaları:  

  "PKK, EN ELİ KANLI EN ACIMASIZ TERÖR ÖRGÜTÜ"

  "Bugün bunları söyleyenler bana göre Türkiye'nin realitesinden kopuk insanlar. PKK terör örgütü Türkiye'de hemen hemen her kasabada, neredeyse her köyde şehit düşmesine sebep olmuş, şehit cenazesi gitmesine sebep olmuş, dünyanın
  gördüğü en eli kanlı, en acımasız terör örgütlerinden biridir. Ben terör örgütüyle Kürt sorununu birbirinden ayrı tutuyorum. Ayrıca yapılan araştırmalarda, Kürt vatandaşlarımıza BDP'nin eş başkanlarının isimleri soruluyor ve çok büyük bir oranda bu eş başkanların isimlerinin bilinmediği, BDP'ye oy veren seçmenlerin bile eş başkanların isimlerini bilmediği ortaya çıkıyor.

  Uğur Dündar'dan Birand'ın Öcalan yazısına yanıt

  Dündar Birand ın Öcalan la ilgili yazısını değerlendirdi #2

  "ÖCALAN DENDİĞİNDE AKLIMA BU ANI GELİYOR"

  Şimdi Abdullah Öcalan dendiğinde, Allah rahmet eylesin benim çok sevdiğim saydığım devlet adamı, Cumhurbaşkanı Turgut Özal bizi bir GAP gezisine görtürmüştü. Gezi yarıda kaldı, çünkü PKK bir köyü basmıştı ve katliam yapmıştı. Biz oraya gittik, öbek öbek kadınlar cesetlerin üzerine yığılmışlar ağıt yakıyorlar. Evler yanmış, hatta tavuklar horozlar tavanlara yapışmış ve fosil haline gelmiş, derken özal harekatçı polisler gazete kağıdına sarılmış bir şey getirdiler bana, açtım açtım bir şey gözükmüyor. Açtım açtım şu kadarcık bir bebek ayağı! Yani terör örgütü dendiğinde, Abdullah Öcalan dendiğinde benim gözümün önüne o geliyor.

  Yıllar sonra bir gün olur mu olabilir, bir marjinal partinin başına geçebilir, ancak hiçbir zaman bütün Kürtlerin desteğini alamaz.."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir