Petrol
111.89
-0.04%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
476.470
-1.27%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Dünden bugüne PKK'nın taşeron örgüt oyunu

  Dünden bugüne PKK'nın taşeron örgüt oyunu

  Sivilleri katletmesinin neden olduğu olumsuzlukları gidermek isteyen terör örgütü, eylemlerini farklı alt birimlerine yüklüyor.
  • AA
  • 18.03.2016 - 02:35

  Tarihi boyunca insanlık dışı pek çok eylemin faili olan kanlı terör örgütü PKK, son dönemde, silahlı ve bombalı saldırılarla sivilleri katletmesinin neden olduğu tepkiyi bertaraf etmek ve karşı karşıya kaldığı olumsuzlukları gidermek amacıyla eylemlerinin farklı alt birimlerince üstlenilmesi yoluna gidiyor.

  AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 15 Ağustos 1984 akşamı saat 21.30'da Eruh ve Şemdinli'de gerçekleştirdiği silahlı eylem ile adını duyuran terör örgütü PKK, aldığı dış desteklerin de yardımıyla 32 yıl boyunca düzenlediği alçakça saldırılarla, Türkiye'de huzur ve kardeşliği bozmak, anayasal düzeni silahla yıkmak gibi beyhude çabaların peşinde koştu.

  Dünden bugüne PKK nın taşeron örgüt oyunu #1

  Terör örgütünün propaganda faaliyetleriyle kamuoyunda farklı bir imaj çizme uğraşları, kadın erkek, genç yaşlı, çocuk yetişkin diye ayırt etmeksizin sivillerin katledilmesine neden olan bombalı saldırılarıyla boşa çıktığı için eylemlerin faili olarak farklı oluşumların ismi ortaya atılıyor.

  PKK, Suriye yapılanması için PYD ismini kullanırken, bu yapılanmayı da siyasi ve silahlı olarak iki alt kola ayırıp, silahlı güçler için YPG adını kullanıyor. Terör örgütünün, İran'daki uzantısı da PJAK adıyla faaliyet yürütüyor.

  ALFABEDE HARF BIRAKMADILAR

  Saldırılarında özellikle sivillerin ölmesiyle kendi tabanının gözünde zor duruma düşen terör örgütü, bundan kurtulmak için her seferinde "estetik" ameliyata girerek, eylemin komuta kademesi ile bir ilgisinin olmadığı, toplumun tabanından gelen farklı grupların, gençlerin, kadınların, bağımsız grupların amaçlarına dönük süreci inşa ettiklerine yönelik imaj ortaya koymaya çalışıyor.

  Ankara saldırısını PKK'nın kolu TAK üstlendi-haberi için tıklayın

  Dünden bugüne PKK nın taşeron örgüt oyunu #2

  BBC PKK'yı TAK üzerinden aklamaya çalıştı-haberi için tıklayın

  Dünden bugüne PKK nın taşeron örgüt oyunu #3

  PKK yeni örgüt kurdu-haberi için tıklayın

  Dünden bugüne PKK nın taşeron örgüt oyunu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir