Euro
11.0496
0.2%
Dolar
9.5053
0.27%
Altın
549.3
0.24%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
566.493
-2.33%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Dursun Çiçek'ten MHP'ye HDP uyarısı

  Dursun Çiçek'ten MHP'ye HDP uyarısı

  Dursun Çiçek, MHP'nin HDP'ye olan tavrını düzeltmesini beklediklerini söyledi.
  • Ajanslar
  • 16.06.2015 - 17:03

  Dursun Çiçek ten MHP ye HDP uyarısı #1

  Ergenekon ve Balyoz davasında bir süre tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan emekli Albay Dursun Çiçek, 7 Haziran Genel Seçimleri’nde aday olduğu CHP’den İstanbul milletvekili seçilmişti. Çiçek, bugün eşi Gülşen Çiçek ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mazbatasını aldı.

  MHP'YE HDP UYARISI

  Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çiçek, “Bizim isteğimiz milletin ortaya koyduğu iradenin algılanması ve şu an muhalefette olan partilerin iktidar olduğu hükümet şeklinin ortaya çıkarılması. Bu konuda CHP olarak her türlü girişimde bulunacağız. Ancak MHP'nin HDP destekli bir hükümete karşı tavırları var. Bu tavırlarını düzeltmelerini bekliyoruz.

  Dursun Çiçek'ten MHP'ye HDP uyarısı İZLE


  CHP'NİN İKTİDARA ORTAK OLDUĞU BİR HÜKÜMET

  Çünkü seçimde ortaya çıkan irade millet, 13 yıllık iktidarın değiştirilmesi yönünde açık bir kanaatte bulunmuştur. Bu iradenin gereğini yapmamız lazım. Siyaseten kapatılan dosyaları açmamız lazım. Cumhurbaşkanı'nı yasal sınırlar içine çekmemiz lazım. Seçim vaatlerimiz var emekçilerle, emeklilerle, YÖK'le, öğrencilerle ilgili. Bu sözlerimizi millete karşı yerine getirmemiz lazım. Dolayısıyla CHP'nin iktidara ortak olduğu bir hükümet şekli için mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.

  KOALİSYON YORUMU

  Çiçek, koalisyonla ilgili yaptığı yorumda "Öncelikli düşüncemiz CHP'nin azınlık hükümetine, MHP ve HDP'nin destek vermesi. Aksi halde HDP ve MHP'nin içeride ve dışarıda olduğu koalisyon alternatiflerine de açığız” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir