Petrol
110.13
0.13%
Euro
16.8265
0.15%
Dolar
15.765
-0.68%
Altın
942.82
0.03%
Borsa
2376
0.17%
Bitcoin
479.392
-0.15%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Efkan Ala'dan paralel yapı operasyonu açıklaması

  İçişleri Bakanı Efkan Ala paralel yapı operasyonunu değerlendiriyor.
  • 06.08.2014 - 15:29
  Efkan Ala'dan paralel yapı operasyonu açıklaması

  Efkan Ala dan paralel yapı operasyonu açıklaması #1

  Ala'nın paralel yapı operasyonu ile ilgili açıklamalarından satır başları;

  ''GEREĞİ YAPILACAK DEMİŞTİK''

  ''Gereği yapılıyor süreç devam ediyor. Bu memlekette Türkiye'nin istiktrarına kast edilmedi mi? Telefonlar dinlenmedi mi? Gereği yapılacak demiştik. Kendileri bize fırsat bırakmadan görevden ayrılmalılar. Suç işlenmiş cezasız bırakılamaz. Herhangi bir kamu görevlisi nasıl hakarette bulunabilir?

  ''HSYK NE İŞ YAPIYOR''

  HSYK ne iş yapıyor. HSYK'nın suçu örtbas etmek. Millete karşı milletin gözü önünde suç işleyip herkes bulunduğu yerde oturacağını mı zaanediyor. Böyle bir devlet olmaz. Hukuk içinde gereği yapılıyor hukuk dışına çıkana da haddi bildiriliyor. 

  ''DEVLET GEREĞİNİ YAPACAK''

  Siyasal istikrarı sağlayacak mekanizmayı çalıştırıyoruz. Burada bir konuşlanma olduğu zaten söyleniyordu. Başka ispata gerek kalmadı şu rezalete bakın. Suç ortada suçlu ortada. Devlet de gereğini yapacak. 

  ''İNSANLARIN BİRBİRİNE OLAN İNANCINI KAYBETTİRDİLER''

  Dışarıdan milletvekilleri geliyor adliyeye. Bunlar önleniyor. Ne kadar sızmş olduğunu da ortaya koyması bakımından ilginçtir. Elbette gereği de yapılacaktır. Herkesin özel hayatı devletin garantisi altında olmalıdır. İçeriden bilgi sızdıranı tespit edip gereğini yapıyoruz. Soruşturma açtıkça kim oldukları çıkıyor ortaya. İnsanların birbirine inancını kaybettirdiler. Türkiye bunu hak ediyor mu? Dindarların dindarlığı kaybettirdiler. Jandarma hakkında da dinleme konusunda teftişe başladık. Bunu yapanlara bilmeden destek veren varsa hemen bulundukları yerden ayrılsınlar. 60 ilde soruşturma var daha da olacak. Artık bunların ders almaları gerekirdi. Şimdi de derslerini alacaklar. Onlar devlet değil. Halen orada zannediyorlar kendilerini. Türkiye normalleşiyor.

  ''LÜZUMSUZ DEDİKODULAR YAPILIYOR''

   Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili tedbirlerimizi aldık. Millet neyi kimi istiyorsa sandığa iradesi yansıyacaktır. İrade hırsızlığına izin vermeyiz. Bu arada lüzumsuz dedikodular yayılıyor. Cemaate operasyon yapılacakmış, böyle bir şey yok. Kim devlet içinde suç işlerse gereği yapılıyor. 

  SAVCI ÖZ'ÜN SUÇ DUYURUSU İDDİASI

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Savcı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu iddiasına ilişkin "Kiminle kimi muhatap edeceğinize iyi bakın, hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde bu paralel yapının genetiğinde var" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir