Euro
15.316
0.29%
Dolar
13.526
0.40%
Altın
799.27
0.71%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
496.810
2.21%
1ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 1 C
  Ege Üniversitesi'nde yemek zammı protestosu

  Ege Üniversitesi'nde yemek zammı protestosu

  Ege Üniversitesi öğrencileri yemek zammını protesto etti, 6 öğrenci gözaltına alındı.
  • 18.10.2012 - 10:41

  Ege Üniversitesi yurdundaki yüzlerce üniversiteli, yemek porsiyonlarının azaldığını ve fiyatlardaki artışın fazla olduğunu gerekçe gösterip protesto gösterisi yaptı. Yemek fiyatlarını protesto eden öğrencilere idarenin yanıtı sert oldu. Polis müdahalesi sonrası 6 öğrenci gözaltına alındı.

  Ege Üniversitesi nde yemek zammı protestosu #1

  ÖĞRENCİLER EYLEMDE

  Erkek öğrencilerle eşit haklara sahip olmak istediklerini belirten kız öğrenciler de giriş saatlerinde farklı uygulama yapıldığını ileri sürerek tepki gösterdi.
  Ege Üniversitesi Kampüs içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait karma öğrenci yurdunda kalan yüzlerce öğrenci yemekhane fiyatlarına yapılan zamları ve azaltılan porsiyonları protesto etmek için bir araya geldi. Yurt içinde saat 23.00 sıralarında toplanan öğrenciler, bahçe içerisinde yürüyüş gerçekleştirdi.

  EGE ÜNİVERSİTESİ'NDE YEMEK ZAMMI PROTESTOSU

  Ege Üniversitesi nde yemek zammı protestosu #2

  "MÜŞTERİ DEĞİL ÖĞRENCİYİZ"

  "Yemedik doymadık, biz bu gece doymadık", "müşteri değil öğrenciyiz", "her gece aç yatmak istemiyoruz" sloganları eşliğinde yurt girişinde müdüriyet bürosu önünde yürüyüşlerini tamamlayan yüzlerce öğrenci, yetkilileri protesto etti. Erkin Koray'ın 'fesuphanallah' şarkısını hep birden söyleyerek tepkilerini dile getirmeye çalışan öğrencilerin ellerindeki, "Açız", "Sana ne KYK niye 11'de giriyoruz binaya" ve "Müşteri değil, öğrenciyiz" pankartları dikkat çekti.

  "ZAMLAR GERİ ÇEKİLSİN"

  Grup adına basın açıklamasında bulunan bir öğrenci, "Yemekhane ve kantin zamları geri çekilmesini, nitelikli ve sağlıklı yemek verilmesini talep ediyoruz. Misafir arkadaşlarımıza da nitelikli barınma hakkı istiyoruz. Sosyalleşme alanlarımız nitelikleştirilsin. Kadın arkadaşlarımızda erkek arkadaşlarımızla aynı haklara sahip olsun. Çünkü Müşteri değil, öğrenciyiz biz" dedi.

  EGE'DE EYLEM VAR

  Ege Üniversitesi nde yemek zammı protestosu #3

  6 ÖĞRENCİ GÖZALTINDA

  Ege Üniversitesi Bornova Kampusu'nda 2 TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet polisi geldi. Polisin öğrencileri gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin 3'ünün Öğrenci Kolektifleri, 2'sinin Gençlik Muhalefeti üyesi ve birinin de Gazetecilik bölümü öğrencilerinden olduğu öğrenildi.


  Görüş Bildir