Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.855
1.00%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Egemen Bağış: Partide işler istişareyle yürür

  AB Bakanı Egemen Bağış İstabul adaylığı üzerine soruları cevapladı.
  • 03.11.2013 - 15:02
  Egemen Bağış: Partide işler istişareyle yürür

  Egemen Bağış: Partide işler istişareyle yürür #1

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, gündemle ilgili soruları cevaplarken, hakkındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili iddialara "Bizim edep anlayışımıza herhangi bir göreve talip olmak yakışmaz ama bir gün görev verildiğinde o görevin verilme sürecinin tamamen istişareyle oluştuğunu bildiğimiz için o görev en iyi şekilde yapılır" şeklinde cevap verdi.

  "BENİM DE DÜŞÜNCEM SORULUR"

  Bağış, kendisinin konu hakkındaki düşüncesinin sorulması üzerine de parti kararların istişare ile alındığını hatırlatarak "İstişare mekanizmasında benim de sözüm sorulur, düşüncem sorulur. O zaman onu değerlendiririz" diye konuştu.

  "AK PARTİDE NE OLACAĞINI BİR ALLAH BİLİR BİR DE BAŞBAKAN"

  Bağış, belediye başkanlığı adaylık süreciyle birlikte kabinede değişiklik olup olmayacağı yönüdeki bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Meclis Başkanvekilimiz Sadık Yakut'un çok güzel bir sözü var. Diyor ki: 'AK Parti'de ne olacağını bir Allah bilir, bir de istişarelerden sonra Tayyip bey bilir. Allah'ın işine karışılmaz, Tayyip bey de işine karıştırmaz.' Sayın başbakanımız şu anda istişarelerini yapıyor. O istişarelerini bitirdiği zaman arkadaşlarımızı mutlaka çağırır konuşur ve orada biz de fikirlerimizi paylaşırız zaten."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir