Euro
9.337
-0.16%
Dolar
7.8167
0.04%
Altın
446.57
-0.66%
Borsa
1.284
-3.4%
Bitcoin
150.897
5.71%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Egemen Bağış'tan BDP'ye: Yüreğiniz yetiyorsa..

  BDP'nin barışı dinamitlediğini söyleyen Bağış ilk kez bu kadar sert konuştu.
  • 09.12.2012 - 19:11
  Egemen Bağış'tan BDP'ye: Yüreğiniz yetiyorsa..

  Egemen Bağış tan BDP ye: Yüreğiniz yetiyorsa.. #1

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) milletvekillerine ''Yüreğiniz yetiyorsa, gerçekten milletin vekili olabileceğinize inanıyorsanız, PKK'yı kınayın, terörü lanetleyin. Ondan sonra gelip 'milletin vekiliyim' deyin'' dedi.

  Sinop Dernekleri Federasyonu'nun (SİNDEF) Halkalı Spor Salonu'ndaki gençlik kolları seçim toplantısına katılan Bağış, ''Meclis'teki darbe komisyonları Türkiye'nin geçmişiyle yüzleşerek bu olgunluğu ortaya koyuyor. Artık, Türkiye'de 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın hatta 27 Mayıs'ın izlerini silme konusunda kararlı bir Başbakan, ülkemizi her geçen gün daha da demokratikleştiriyor. Bunun üzerine adımlar inşa ediyor'' dedi.

  BDP BARIŞI DİNAMİTLİYOR

  Türkiye'de sözünün arkasında duramayarak, gölge siyaset yapan siyasetçilerin bulunduğunu belirten Bağış, BDP'nin barışı dinamitleyen bir parti olduğunu iddia etti. Bağış, şunları söyledi: ''Bu kendini bilmezlerin sözde başkanı; sözde diyorum çünkü onlar talimatları başka yerden alıyorlar, onlar hala vekil olamadılar, hala memurlar. Çıkmış diyor ki 'Avrupa Birliği, PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarsın'. Evet, PKK orada tek kalmamalı. Onun yanına KCK'yı da eklemek lazım. İnşallah bu kardeşiniz AB seferlerinde onun sözcüsü olacak. PKK orada tek kalmamalı, KCK'yı da listeye ekleyin''

  ANLADIKLARI DİLDEN KARŞILIK VERECEĞİZ

  Bağış, ''Milletin değerlerini anlayamayan, milletvekili maaşı alarak dokunulmazlığın arkasına saklanıp milletin düşmanlarıyla kucaklaşanlara'' anladıkları dilden cevap vermeye devam edeceklerini söyledi. ''Biz, inançlı bir şekilde arkamızda dik duran ve inadına demokrasiyi savunan Sinoplu kardeşlerimizin ve gençlerimizin varlığından güç alıyoruz'' diyen Bağış, BDP'li milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasının gündeme gelmesiyle ''tutuştuklarını'' iddia etti.

  YÜREĞİNİZ YETİYORSA..

  Bağış, BDP'li milletvekillerine de çağrıda bulunarak, ''Yüreğiniz yetiyorsa, gerçekten milletin vekili olabileceğinize inanıyorsanız, PKK'yı kınayın, terörü lanetleyin. Ondan sonra gelip 'milletin vekiliyim' deyin. Kınamadıkları müddetçe onlar, sadece örgütün vekili ve teröristlerin sözcüsü olacaklardır'' şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir