Petrol
115.06
0.81%
Euro
16.35
0.69%
Dolar
15.62
0.48%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.758
-2.77%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Ekmeleddin İhsanoğlu: Çapulcu dedirtmem İZLE

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Çapulcu dedirtmem İZLE

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, düzenlediği basın toplantısında "Ben gençlerime çapulcu dedirtmem" dedi.
  • 10.07.2014 - 12:46

  ekmeleddin ihsanoglu

  CHP ve MHP'nin ortak cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, düzenlediği basın toplantısında konuştu.

  "ÇAPULCU DEDİRTMEM"

  İhsanoğlu, konuşmasında Gezi olaylarında yaşanılan olaylara değindi. Başbakan Erdoğan'ın Gezi olaylarında kullandığı "çapulcu" ifadesi hakkında da konuşan İhsanoğlu, "Ben öğrencilerime, gençlerime çapulcu dedirtmem" dedi.

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Geziciler'e çapulcu dedirtmem İZLE

  İhsanoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  "HAKARET ETTİRMEM"

  "28 Şubat’ta gencecik kız çocuklarımıza sıkmabaş diye bağıranlar vardı. Ben buna karşı dokuz çocuğun yanında durdum, makamım elimden alındı. Ben öğrencilerime sıkmabaş diye hakaret ettirmem. Okuma hakkının elinden alınmasına izin veremezdim. Gün geçti yeni bebekler doğdu. Ülkeleri için sokağa çıktılar. Dün nasıl yanındaydım, bugün de yanındayım.

  "DEVLETİN GÖREVİ SAPLA SAMANI AYIRMAKTIR"

  Ben talebelerime, gençlerime çapulcu dedirtmem. Ali İsmail Korkmaz da onlardan biriydi. Onun da tüm kaybettiğimiz canların da ruhu şad olsun. Elbette her yerde her zaman bu gibi demokratik gösterileri suiistimal etmeye çalışan gruplar olacaktır. Şurada 1000 kişi toplansa, önce su satan esnaf, sonra polis, sonra o küçük gruplar. Devletin görevi sapla samanı ayırmaktır. Çocuklarımızın katil olmayacağı, kimsenin kimsenin canına kıymayacağı bir Türkiye hayal ediyorum."

  İHSANOĞLU'NA BERKİN ELVAN SORUSU

  Ekmeleddin İhsanoğlu, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İhsanoğlu'nun "Ekmek için Ekmeleddin" sloganı, Gezi olayları esnasında Okmeydanı'nda başına gaz fişeği isabet ederek hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı akıllara getirdi. Elvan'ın, ekmek almaya giderken olayların ortasında kaldığı iddia edilmişti. İhsanoğlu'na, ekmek sloganından hareketle Berkin Elvan ve Gezi olayları soruldu. Üzüntüsünü dile getiren Ekmeleddin İhsanoğlu, kimsenin kimsenin canına kıymayacağı bir Türkiye hayal ettiğini yeniden vurguladı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir