Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2809
0.02%
Dolar
17.9506
0.02%
Altın
1.017
0.09%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
424.536
-1.79%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Hiçbir partiye mensup değilim

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, hiçbir partiye mensup olmadığını söyledi.
  • 12.07.2014 - 08:24
  Ekmeleddin İhsanoğlu: Hiçbir partiye mensup değilim

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Hiçbir partiye mensup değilim #1

  MHP ve CHP Erzurum il teşkilatları tarafından bir düğün salonunda organize edilen iftar yemeğine katılan 'çatı adayı' Ekmeleddin İhsanoğlu, partililerle beraber orucunu açtı. İftar sonrası vatandaşlara seslenen İhsanoğlu, kendisinin hiçbir partiye mensup olmadığını ifade ederek, cumhurbaşkanlığı seçim yarışında  seviyeli bir yarış istediğini söyledi.

  ''YOK ÖYLE BİR ŞEY''

  İhsanoğlu, ”Önümüzdeki seçimler milletvekili seçimleri değil, bu belediye başkanlığı seçimi değil, hani biz şu partiye mensubuz şu partinin adayına oy veririz diye bir şey yapmayın, yok öyle bir şey. Burada üç kişi var. Hepsinin adları belli oldu ve resmi gazetelerde isimler  yayımlandı.

  ''SEVİYELİ BİR YARIŞ İSTİYORUZ''

  10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar üç isim medeni bir şekilde yarışa girecek ve biz seviyeli bir yarış istiyoruz. Bu yarış içerisinde sizler içimizden birisini seçeceksiniz.

  ''HİÇBİR PARTİYE MENSUP DEĞİLİM''

  Sizin partinizden olsun olmasın ben hiçbir partiye mensup değilim. Ben Türk milletine mensubum. O üç isimden birisini seçip onu cumhurbaşkanı yapacaksınız. Kendimi büyükTürkiye’nin adayı olarak görüyorum” dedi.

  DÜŞME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

  İhsanoğlu, iftar programındaki konuşmasından sonra Cumhuriyet Caddesi'ndeki vatandaşları selamlamak üzere şehir turu attı. Ekmeleddin İhsanoğlu, cadde üzerinde vatandaşları selamladığı ve kaldırımda yürüdüğü sırada ayağının sendelemesi sonucu düşme tehlikesi geçirdi. İhsanoğlu yanında bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, İhsanoğlu’nun koluna girerek düşmesini engelledi. 

  Şehir turuna devam eden İhsanoğlu, Erzurumlu vatandaşlarla çay içerek  sohbet etti. İhsanoğlu daha sonra özel uçağı ile Erzurum’dan ayrıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir