Dolar
6.8674
0.0903%
Euro
7.8005
0.5076%
Altın
1804.82
0.3469%
Borsa
118398.67
3.127%
G. Altın
398.997
0.5134%
Bitcoin
63684.34
0.063%
21ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 21 C
  Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Fethullah Gülen mi önerdi

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Fethullah Gülen mi önerdi

  Kılıçdaroğlu'nun Bahçeli'ye çatı aday için İslam alimi olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismini vermesi gündeme bomba gibi düştü. İhsanoğlu ismi Fethullah Gülen iddialarını da beraberinde getirdi.
  • 16.06.2014 - 14:40
  Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Fethullah Gülen mi önerdi

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Fethullah Gülen mi önerdi #1

  CHP ve MHP arasındaki çatı aray arayışlarında gündeme gelen ilk isim Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. 

  HAŞİM KILIÇ ÇABUK UNUTULDU

  Daha önce Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın adı CHP ve Cemaat'in desteğiyle Köşk adayı olması için sürekli gündemde tutuluyordu. Ancak ilerleyen süreçte Haşim Kılıç'ın adı gündemden düştü, unutuldu. 

  İLK ÇATI YALOVA'DA KURULMUŞTU

  Ardından 1 Haziran'da bazı illerde yerel seçimin tekrarı yapılmış ve Yalova'da ilk çatı kurularak MHP ve CHP AK Parti'ye karşı birlikte çalışmıştı. 1 Haziran'daki Yalova başarısının ardından gözler Köşk için kurulacak çatıya çevrilmişti.

  CHP İSLAM ALİMİNİ ÖNERDİ

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bahçeli ile yaptığı görüşmede MHP'ye bir aday önerdi. O aday, İslam İşbirliği Teşkilatı'nda Genel Sekreterlik yapmış bir İslam Alimi olan Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. 

  GÜLEN'İN ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU

  İhsanoğlu'nun adı Türkiye gündemine bir anda bomba gibi düşerken, Fethullah Gülen'in kendisini CHP'ye önerdiği iddiaları da gündeme geldi. Buna göre seçimlerden aylar önce Cemaat destekli Haşim Kılıç'ın adının ortaya atılması, kendisinin yıpratılmasına neden oldu ve Erdoğan karşısında şansı azaldı. Ardından Cemaat Erdoğan'a karşı Köşk için yeni isim arayışlarına girdi, o isim de Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. 

  SARIGÜL'Ü DE GÜLEN ÖNERMİŞTİ

  Hatırlanacağı üzere Fethullah Gülen, yerel seçim öncesi Sarıgül ismini parlatan kişi olmuştu. İstanbul'da MHP yüzde 4 oy alabilmiş, MHP'lilerin çoğu da Kadir Topbaş karşısında yarışan Mustafa Sarıgül'ü desteklemişti. Bu da bir Fethullah Gülen projesiydi. 

  Görüş Bildir