Euro
9.6728
0.69%
Dolar
8.0725
0.81%
Altın
461.1
1.5%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
497.840
-1.43%
12ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 12 C

  El Benna'nın torunu öldürüldü

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın Kurucusu Hasan El Benna'nın torunu, dedesiyle aynı şekilde öldürüldü.
  • 18.08.2013 - 05:39
  El Benna'nın torunu öldürüldü

  El Benna nın torunu öldürüldü #1

  Mısır'da katliamcı askerle insanları ebediyete gönderen kurşunları sıkmaya devam ediyor. Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın Kurucusu Hasan El Benna'nın torunu Halid Fernas el Benna ile Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Muhammed Bedii'nin oğlu olaylarda can verdi.

  DEDESİYLE AYNI YERDE ÖLÜME YÜRÜDÜ

  Suikasta kurban giden Müslüman Kardeşler'in kurucusu Hasan el Benna'nın torunu Halid Fernas el Benna'nın, 1949'da dedesinin vurularak öldürüldüğü noktaya çok yakın bir yerde kurşunlara hedef olduğu bildirildi. 30 yaşındaki Halid Fernas el Benna'nın, Ramses Meydanı'ndaki göstericiler arasında yer aldığı, polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiği açıklandı. Torun Benna, dünyaca ünlü İslam düşünürü ve akademisyen Tarık Ramazan'ın da kuzeniydi.

  "OĞLUM ŞEHİT OLDU"

   Önceki gün Fetih Camisi önündeki olaylar sırasında ise Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Muhammed Bedii'nin oğlu Ammar'ın başından vurularak yaşamını yitirdiği kaydedildi. Bilgisayar mühendisi olan 38 yaşındaki Ammar Bedii'nin evli ve iki çocuk babası olduğu bildirildi. Oğlunun kaybından sonra bir açıklama yapan Muhammed Bedii, bütün Mısırlı darbe karşıtlarının benzer acılar yaşadıklarını ifade ederek, oğlunun şehit olduğuna olmasının kendisi için en büyük teselli olduğunu vurguladı.

  Daha önce de Müslüman Kardeşler yöneticilerinden Muhammed Beltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma Rabiatül Adeviyye Meydanı'ndaki polis baskını sırasında hayatını kaybetmişti.

  Sabah

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir