Euro
15.4334
0.76%
Dolar
13.6007
0.53%
Altın
794.8290
0.68%
Borsa
1,988.60
0.44%
Bitcoin
568.247
-0.94%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C
  Emin Çölaşan: Nurettin Paşa yaşasaydı AKP'li olurdu

  Emin Çölaşan: Nurettin Paşa yaşasaydı AKP'li olurdu

  Emin Çölaşan'a göre, Atatürk'ü kızdıran Kut'ül Amare fatihi Nurettin Paşa yaşasaydı AKP'li olurdu.
  • Haber Merkezi
  • 19.04.2016 - 09:01

  Emin Çölaşan: Nurettin Paşa yaşasaydı AKP li olurdu #1

  Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde 23 Nisan kutlamalarının şehit haberleri nedeniyle iptal edilmesini eleştirerek Kut'ül Amare Zaferi'ne değindi ve Kut'ül Amare fatihi Nurettin Paşa'nın Atatürk'ü kızdıran bir şeriatçı olduğunu yazdı.

  Çölaşan, Kut'ül Amare Zaferi'nden sonra Nurettin Paşa'nın Atatürk'ü kızdırmış olan bir komutan olduğunu ve yaşasaydı AK Partili olacağını şu ifadelerle anlattı; "Kut'ül Amare Fatihi Nurettin Paşa şeriatçıydı. Yaşasaydı AKP'li olurdu.."

  "KUT'ÜL AMARE ZAFERİ'NDE NURETTİN PAŞA"

  "İşin içinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olunca bahane hazır. Gelsin iptal. Şimdi gündeme ikinci bir olayı taşıma niyetindeler… Yine 23 Nisan gölgesi altına sığınarak! Kut’ül Amare zaferi… Komutanlardan biri sakallı Nurettin Paşa… Ve zaferin 100. yıldönümü. Gerçekten de bir zaferdir.

  "ATATÜRK'Ü KIZDIRDI"

  ...Sakallı Nurettin’i daha sonra Meclis’te milletvekili olarak görüyoruz. Ara seçimde Bursa’da Mustafa Kemal Paşa’nın adayını yenip Meclis’e girmeye hak kazanıyor. Seçim çalışmasında dağıttığı broşürlerde kendisinden “Kut’ül Amare fatihi” diye söz etmesi Atatürk’ü kızdırıyor.

  "BUGÜN YAŞASAYDI AKP'Lİ OLURDU"

  Nurettin Paşa, Atatürk’ün kalıplarında biri değil. Gerici, dinci, şeriatçı. Nitekim Atatürk 1927’de okuduğu büyük nutkunda onun için kızgınlığını belli ediyor, eleştiriyor ve ağır sözler söylüyor.  Bugün yaşıyor olsaydı AKP’de yer bulmuş olacaktı."

  Emin Çölaşan: Nurettin Paşa yaşasaydı AKP li olurdu #2


  Görüş Bildir