Petrol
87.52
3.12%
Euro
17.989
1.69%
Dolar
18.5252
0.42%
Altın
986.46
2.13%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
365.079
2.70%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Emin Çölaşan'dan Abdülhamid'e çok ağır hakaretler

  Emin Çölaşan'dan Abdülhamid'e çok ağır hakaretler

  Şu sıralar yine moda oldu Osmanlı padişahlarını aşağılamak. Önceki gün CHP'li Eren Erdem Yavuz'a faşist dedi, şimdi de Çölaşan..
  • Haber Merkezi
  • 20.09.2016 - 09:58

  Emin Çölaşan dan Abdülhamid e çok ağır hakaretler #1

  Türkiye'nin tarihi 90 yıllık değil. Öncesi de var.. İnsanlar içinde yetiştiği toplumun değerlerini oluşturan tarihini, tarihi şahsiyetlerini saygı ve minnetle anıyor, Türkiye'nin aydın geçinen kişileri bundan dahi rahatsız oluyor.

  CHP'NİN KÜSTAH VEKİLİ YAVUZ'A 'FAŞİST' DİYEBİLDİ

  Önceki gün CHP'li milletvekili Eren Erdem, boğazdaki köprü yüzünden Yavuz Sultan Selim'e alenen hakaret etti, 'eli kanlı, faşist' dedi.

  ÇÖLAŞAN DA ABDÜLHAMİD'E HAKARET ETTİ

  Yıllarca milletin değer yargılarına ve tarihi şahsiyetlerine küfretmekten zevk alan kemalistlerin bu çirkin huyu son günlerde yeniden hortlamış olmalı ki, Eren Erdem'in ardından bir başka kemalist Emin Çölaşan da Abdülhamid'e hakaretler yağdırdı.

  Bugünkü yazısında Abdülhamid'i yerden yere vuran Çölaşan Osmanlı padişahı için "Korkak, vesveseli, baskıcı, onursuz" gibi akla hayale sığmayan ifadeler kullandı.

  Çölaşan, dedesi Emin Bey'in de Abdülhamid tarafında sürgün edildiğini iddia ederek köşesinde şu ifadelere yer verdi:

  Benim tarikat ehli dedem, babamın babası tabip baytar (askeri veteriner hekim) Emin Bey de Fizan'a sürgün edilmiş, sürgün kafilesiyle birlikte Büyük Sahra'yı develerle ve yürüyerek (45 günde) aşmak zorunda kalmıştı. (Soyadımız oradan geliyor.) Çölde susuzluktan kırılmış, develerin idrarını içmek zorunda kalmışlardı.

  PADİŞAHA 'ONURSUZ' DİYECEK KADAR KENDİNİ KAYBETTİ

  İşte Sözcü yazarının hakaret dolu satırlarından çok kısa bir bölüm:

  "Bir başka onursuzluğunu anlatayım: Devlet, İstanbul'da yaşayan Lorando ve Tubini isimli iki"

  GATA'YA ABDÜLHAMİD'İN ADININ VERİLMESİNDEN RAHATSIZ OLDU

  Çölaşan'ın derdi ise şu. 15 Temmuz darbe girişimi başarıya ulaşamadı, askeri okullar kapanırken askeri hastaneler de Sağlık Bakanlığı'na bağlandı. Bu kapsamda GATA bakanlığa bağlanıp sivilleşti ve Abdülhamid'in adı da bu hastaneye verildi. Çölaşan, Abdülhamid'in adının hastaneye verilmesinden kaynaklı rahatsızlığını anlatmak için bir yazı yazıyor ama yazıda derdini anlatmaktan çok Abdülhamid'e hakaretler sıralamayı tercih ediyor.

  Emin Çölaşan dan Abdülhamid e çok ağır hakaretler #2


  Görüş Bildir