Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.234
0.41%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  Emine Erdoğan Arakan Müslümanlarının yanına gitti

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, insanlık dramı ve trajedisi yaşanan Myanmar'a gitti.
  • 08.08.2012 - 17:42
  Emine Erdoğan Arakan Müslümanlarının yanına gitti

  Emine Erdoğan Arakan Müslümanlarının yanına gitti #1

  Erdoğan, Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile birlikte Myanmar'a hareket etmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Erdoğan, bölgede insanlık dramı yaşandığını ve yaşanılanların gerçek anlamıyla tam olarak bilinemediğine dikkati çekerek, "Yerinde görerek tespitler yapacağız. Neler yapabiliriz onlar için onun gayretinde olacağız. Somali'deki gibi daha çok ihtiyaca binaen yardımları yapmak istiyoruz tabii ki" dedi.

  "ÇOK BÜYÜK BİR VAHŞET"

  Emine Erdoğan, Müslüman halkın evlerinden ve yurtlarından zorla uzaklaştırıldığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

  "Bu inanılmaz bir şey. Bizde insanlarımızın bile Budist öğretilerini taklit ettiği bir dönemde, örnek aldıkları bir dönemde, din adamlarının bunu yapması beni dehşete düşürdü gerçekten. Bütün dünyanın bunun üzerinde durması gerekir gerçekten. Acaba bir Müslüman din adamı bu katliamları yapsaydı dünya nasıl cevap verirdi ama şu anda ben bir şey duymuyorum, siz duyuyor musunuz? Bu çok çarpıcı bir şey. Buraya dikkat etmek lazım. Bir din savaşını mı ortalığa sürüklemek istiyorlar, bilemiyorum. Ama çok büyük bir vahşet. Din adına yapılıyor olması çok acı bir şey. Bütün dünyanın buraya dikkatini vermesi gerekiyor."

  Emine Erdoğan'a Myanmar ziyareti sırasında kızı Sümeyye Erdoğan da eşlik ediyor.


  Görüş Bildir