Euro
10.3708
0.6%
Dolar
8.8456
0.96%
Altın
496.89
1.22%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
374.156
-4.19%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Emine Erdoğan'ın gözyaşlarını tutamadığı açılış

  Emine Erdoğan, kız öğrenci yurdunun açılışında gözyaşlarını tutamadı
  • 19.10.2012 - 10:46
  Emine Erdoğan'ın gözyaşlarını tutamadığı açılış

  Emine Erdoğan ın gözyaşlarını tutamadığı açılış #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ümraniye Dudullu'da Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) bağlı yeni inşaa edilen yükseköğretim kız öğrenci yurdunun açılış törenine katıldı. Açılış öncesinde Emine Erdoğan kapıda yurda ismi verilen yazar Şule Yüksel Şenler ile karşılaştı. Emine Erdoğan Şenler'e yakın ilgi gösterirken boynuna sarılıp sohbet etti.

  Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

  Emine Erdoğan'ı ağlatan konuşma

  Emine Erdoğan ın gözyaşlarını tutamadığı açılış #2

  Erdoğan daha sonra bahçede kendisini bekleyen ve yurta kalan kız öğrencilerle ayaküstü sohbet etti. Erdoğan ve beraberindekiler kurdeleyi keserek yurdun açılışını yaptı.

  YAZAR ŞENLER EMİNE ERDOĞAN'I AĞLATTI

  Açılışta yurda ismi verilen yazar Şule Yüksel Şenler bir konuşma yaparken konuşması sırasında Emine Erdoğan duygulanıp gözyaşlarını tutamadı.

  Programda konuşan Emine Erdoğan, "Vakfımız vizyonunu genişletip hedeflerini büyüttü. Vakfımız bünyesindeki yedi yurtla öğrencilerimizin eğitim hayatını güvenle sürdürmesini sağlamıştır. TÜRGEV sadece barınma ihtiyacı sağlamıyor onların dimağlarını gönüllerini de zenginleştiriyor. Vakfımız düzenlediği kompozisyon yarışmasında dereceye girenleri Umre ile ödüllendiriyor bunun için vakıf yöneticilerini kutluyorum" dedi.

  HAYIRSEVERLERİ BAĞIŞ YAPMAYA DAVET ETTİ

  Erdoğan hayırseverleri TÜRGEV'e bağış yapmaya davet ederken öğrencilere seslenerek, "Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte ülkemizinde sizlerin enerjisine birikimine ihtiyacı var. Sizlerin sahip olduğu eğitim imkanlarının geçmişte aynı mücadeleyi vermiş büyüklerinizle mukayese edilemeyecek kadar ileri düzeyde olduğunu hatırlatmak isterim. İnşallah yakın bir zamanda liseden sonra arzu eden her öğrencimiz yüksek öğretim imkanını da elde edecektir inşaallah" diye konuştu.

  Yurdun yapımında katkısı bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Emine Erdoğan ve okula ismi verilen yazar Şule Yüksel Şenler 'e tablo hediye etti. Yeni açılan yurtta kalacak kız öğrenciler Emine Erdoğan ve Şule Yüksel Şenler'e yoğun ilgi gösterdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir