Petrol
111.88
1.08%
Euro
17.4218
0.72%
Dolar
16.3134
1.48%
Altın
973.1
0.71%
Borsa
2392
0.00%
Bitcoin
486.135
2.00%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Emniyet'ten tüm şehirlere 'Acil' kodlu uyarı

  DHKP-C'nin bomba yüklü araçla Türkiye'de eylem yapacağı istihbaratı güvenlik güçlerini alarma geçirdi.
  • 27.11.2013 - 13:02
  Emniyet'ten tüm şehirlere 'Acil' kodlu uyarı

  Emniyet ten tüm şehirlere Acil kodlu uyarı #1

  İstihbarat birimleri, terör örgütü DHKP- C'nin öldürülen militanlarının intikamının alınması amacıyla büyükşehirler ile Suriye sınırındaki kentlerde bomba yüklü araçlarla eylem yapacağı bilgisine ulaştı. Örgütün özellikle Emniyet Müdürlüklerini hedef alacağı saldırılar planladığı istihbaratı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı tüm kentleri 'gizli' ve 'ivedi' koduyla gönderdiği yazıyla uyardı.

  7 BOMBA YÜKLÜ ARAÇ

  İç karışıklığın sürdüğü Suriye'de kamp arayışı içerisinde olduğu ileri sürülen DHKP- C'nin 'intikam' amacıyla ses getirecek kanlı bombalı eylemler yapmayı planladığı belirtilen uyarıda, güvenlik güçlerinin önlemlerini en üst düzeye çıkarması istendi. Örgütün, Suriye veya Yunanistan'dan temin edilecek bombaların yüklendiği 7 araç ile büyükşehir ve sınır kentlerinde eylem yapabileceği kaydedilen uyarı mesajında şu ifadelere yer verildi:

  'DHKP-C terör örgütünün daha önceki eylemlerde öldürülen ve yaralı ele geçirilen militanların intikamını almak için eylem hazırlığı içerisinde olduğu belirlenmiştir. Bu kapsamda bomba yüklü 7 araç ile eylem yapılabileceği bilgisine ulaşılmıştır. Olası saldırıda kullanılabilecek araçlardan 2'sinin beyaz renkli otomobil, 1'inin ise mor renkli panelvan olduğu tespit edilmiş, diğer 4'ünün marka ve modeli belirlenememiştir. Olası saldırı ihtimaline karşı tüm birimlerin dikkatli olması ve gerekli hassasiyetin gösterilerek önlemlerin artırılması gerekmektedir.'

  TELSİZLERDEN UYARI YAPILDI

  Bomba yüklü araçla olası saldırı ihtimaline ilişkin bilginin ardından emniyet birimlerinin haber merkezlerinden tüm polis memurlarına uyarılar telsiz anonsu ile bildirildi. Bomba yüklü 7 araçtan 3'ünün marka ve modelinin de anlatıldığı anonsta dikkatli ve duyarlı olunması istenip, öncelikle kendi can güvenliklerini sağlamaları uyarısında bulunuldu.

  EYLEMİ HASTA MİLİTANLAR YAPACAK

  İstihbarat birimlerince hazırlanan raporda DHKP- C'nin hedeflediği bombalı saldırıların hastalıklarının son evresine gelmiş olan örgüt militanları tarafından yapılabileceği de vurgulandı. Bu bilgiye dikkat çekilen raporda, örgütün olası eylemleri bu yıl içerisinde kanser hastalığı nedeniyle tahliye edilen K.A. ile benzer durumdaki militanlara yaptırmayı planladığına dikkat çekildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir