Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2536
-0.13%
Dolar
17.945
-0.02%
Altın
1.017
0.07%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.552
-2.31%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Emrullah İşler Arnavutluk'ta ALSAR Vakfı'nı ziyaret etti

  Emrullah İşler, Arnavutluk'un başkenti Tiran'daki temasları kapsamında, ülkedeki yetimlere yönelik çeşitli faaliyetler yürüten ALSAR Vakfı'nı ziyaret etti.
  • 19.04.2014 - 14:10
  Emrullah İşler Arnavutluk'ta ALSAR Vakfı'nı ziyaret etti

  Emrullah İşler Arnavutluk ta ALSAR Vakfı nı ziyaret etti #1

  Vakfın, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) yardımlarıyla oluşturulan yeni ofisini gezen İşler, vakfın çalışmaları hakkında ALSAR Vakfı Başkanı Mehdi Gurra'dan bilgi aldı. İşler, daha sonra, vakfın yardım ettiği yetim çocuklarla bir araya gelerek, çocuklara hediyeler dağıttı.

  VAKIF 2 BİNE YAKIN YETİME YARDIM ETTİ

  İşler, burada yaptığı açıklamada, vakfın 2 bine yakın yetim çocuğa eğitim başta olmak üzere birçok yardımda bulunduğunu hatırlatarak, vakfın gelecekte daha çok yetim çocuğa ulaşmasını temenni etti.

  CAMİ ZİYARET EDİLDİ

  Başbakan Yardımcısı İşler, daha sonra 1793 yılında inşa edilen Tiran'daki Osmanlı eseritarihi Ethem Bey Camisi'ni ziyaret etti.

  ''BAZI YIPRANMALAR SÖZ KONUSU''

  Cami çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan İşler, caminin Tiran'da Osmanlı döneminden kalan tek cami olduğunu, zamanla camide bazı yıpranmaların söz konusu olduğunu söyledi.

  ''TİKA OLARAK GEREKLİ PROJE YAPILIYOR''

  İşler, ''Bundan dolayı TİKA olarak gerekli proje yaptırılıyor. İnşallah, Temmuz ayı gibi restorasyona alınacak cami. En kısa zamanda da buranın restorasyonu tamamlanıp, gelecek nesillere, daha güzel bakımlı restore edilmiş bir camiyi TİKA olarak aktarmak istiyoruz'' dedi.

  İŞLER: EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ

  Osmanlı döneminden kalan tek cami olması dolayısıyla Edhem Bey Camisi'nin restorasyonunun çok önemli olduğunu belirten İşler, ''İnşallah, bunu en kısa zamanda yapacağız" diye konuştu. İşler son olarak, hükümet binasına geçerek, Başbakan Edi Rama ile bir araya geldi. Görüşme, başında görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak yapıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir