Petrol
111.28
0.53%
Euro
17.454
0.91%
Dolar
16.3168
1.50%
Altın
973.03
0.70%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
488.407
2.23%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Soma açıklaması

  Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Soma açıklaması

  Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan bir kömür ocağında trafo patlamasının ardından yangın çıktı. Enerji Baknı Taner Yıldız olay yerine gitmeden önce açıklama yaptı.
  • 13.05.2014 - 18:34

  Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan bir kömür ocağında trafo patlamasının ardından yangın çıktı. İlk belirlemelere göre 4 madenci hayatını kaybetti. Ocakta 200-300 işçinin mahsur kaldığı bildirildi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden ocağında 300 kadar işçinin mahsur kaldığı yangın sonrası Soma'ya yola çıktı.

  Enerji Bakanı Taner Yıldız dan Soma açıklaması #1

  Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Soma açıklaması İZLE

  TANER YILDIZ'DAN AÇIKLAMA

  Bakan Yıldız, Soma'ya hareketinden önce gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

  Yıldız şunları söyledi:

  "Yer altında çıkan yangından dolayı önemli bir sıkıntı var. Ben Başbakanımızla görüştüm, direkt Soma'ya geçiyorum. AFAD Başkanı ile konuştum kurtarma ekipleri hem Zonguldak'ta TTK'nın ekipleri hem Soma'da bulunan kurtarma ekibimiz bu işin üzerindeler. İnşallah ümit ediyorum ki çok büyük sıkıntı çıkmaz. Şu an şehit olan işçi kardeşlerim var.

  Bu safhada verilen rakamların her birisinde farklı rakamlar çıkar. O yüzden tek elden, tek ağızdan bunları takip edeceğiz. Kamuoyuyla bunları paylaşacağız. Öncelikle yer altındaki işçilerimize acilen ulaşmamız lazım. Çok fazla rakamlar üzerinde siz de, bazı yetkili arkadaşlarımızı zorlamayın, hızlıca işçi kardeşlerimize ulaşalım.

  Oradaki kurtarma ekipleri bu işlerde çok tecrübeli olan ekipler. Ama ilk anda yer altına temiz havanın verilmesi önemliydi. Şimdi tahliye havası temiz hava verme kısmına çevrildi. Detaylı bilgiyi Soma'dan açıklama yapacağız. İhmaldi değildi bu konularla alakalı, bunların denetimleri teftişleri sonradan gelir. İlk anda işçi kardeşlerimize ulaşmamız lazım."

  KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

  Gazetecilere açıklama yapan Atçı, Eynez mevkiisinde özel bir şirketin işlettiği madenin elektrik trafosunun yanması sonrası duman nedeniyle madenin içindeki 200-300 işçinin mahsur kaldığını söyledi.

  Atçı, "Şu anda kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bir vardiya işçi, 200-300 civarında içeride, bu işçilerden 10 tanesi çıkarılabildi, hastanelere sevk edildi. Üç tanesinin vefat ettiği bilgisi geldi" dedi.

  AK PARTİ MANİSA VEKİLİ: ÖLEN SAYISI 20'YE ULAŞTI

  AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş 20 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı:

  Ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Şu anda 20 tane ölü var bu bölgede. 200 civarında yaralı var. 30 ambulansımız bölgeye sevk edildi. Dumandan boğulma ve yanık yüzünden ölüm mevcut.
  Hastaneye gelmeden ölenler. Şu anda çıkanlar zaten ölü olanlar. Hastaneye henüz intikal eden vaka sayısı 20-30 sayısı, yaralı civarında.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir