Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.479
0.21%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım

  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, değeri 5 milyar doları bulan 158 tesisin açılışını yaptı.
  • 07.11.2016 - 15:42

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım #1

  PROJELER İÇİN KARARLIYIZ

  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "Mersin Akkuyu'da inşası süren nükleer santrali, 2023 yılında devreye almayı planlıyoruz. Sinop'taki nükleer santralle ilgili çalışmalar sürüyor. Şimdi üçüncü bir nükleer santral için ön hazırlıklara başladık. Her üç projeyi de tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım VİDEO

  5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan 158 enerji santralinin yatırım değeri, 5 milyar doları buluyor.

  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım #2

  TERÖRLE MÜCADELE

  "Terörle mücadele etmek, terör örgütlerinin hakkından gelmek bizim için kolaydır." diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Fakat şu gerçeğin de elbette farkındayız, karşımızdaki PKK sadece 3-5 bin teröristten ibaret değildir, karşımızdaki DEAŞ sadece belli sayıdaki teröristten ibaret değildir, karşımızdaki FETÖ sadece ortada gözüken hainlerden ibaret değildir, karşımızdaki DHKP-C sadece bünyesindeki birkaç yüz militandan ibaret değildir. Bu örgütlerin tamamının da gerisinde farklı güçler, destekler, projeler vardır."

  "PEK ÇOK ÜLKE TÜRKİYE'YE KARŞI.."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pek çok çevre, pek çok ülke Türkiye'ye karşı, 'Maksat komşunun iki gözü çıksın' mantığıyla bir husumet politikası yürütüyor. 'Türkiye ayağa kalkmasın, Türkiye belini doğrultmasın, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasın'. İsteseniz de istemesiniz de biz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız." şeklinde konuştu.

  BAKAN ALBAYRAK: BİZİM MİLLETİMİZ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

  Açılışta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak da konuştu. bakan Albayrak, şunları söyledi; "2020'ye kadar özel sektör eliyle 18 milyar TL, devlet eliyle 12 milyar TL toplam 30 milyar TL'yi aşan bir yatırımla elektrikte modernleşme, iyileştirme için adımlar atıyoruz. Bizim milletimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Enerji yatırımlarıyla Türkiye'nin gücüne güç katmaya devam ediyoruz. Bugün büyümeye devam eden bir Türkiye var."

  Enerjide 5 milyar dolarlık yatırım #3


  Görüş Bildir