Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
443.580
0.82%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Enkazdan çıkan Mesut felaket anlarını anlattı

  Enkazdan çıkan Mesut felaket anlarını anlattı

  Tam 32 saat sonra enkazdan çıkartılan Ozan Yılmaz enkaz altındaki o anları anlattı.
  • 25.10.2011 - 10:44

  Enkazdan çıkan Mesut felaket anlarını anlattı #1

  Van'daki büyük depremde mucizeler yaşanmaya devam ediyor. Erciş kent merkezinde Camikebir Mahallesi'ndeki Lokaller mevkiinde Mesut Ozan Yılmaz ve Abdullah Pinti depremden 32 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan Mesut Ozan Yılmaz, yaşadıklarını CNN TÜRK'ten Serhat Dal'a anlattı.

  32 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKTILAR

  Kurtarma ekipleri, yoğun bir şekilde dinleme faaliyeti yaparak dakikalarca uğraştıkları bölümde sağ olduğu belirlenen 22 yaşındaki Abdullah Pinti'ye ulaştı. Yoğun uğraşlar sonunda ekipler Abdullah'ı enkazdan alkışlar arasında çıkardı. Sedyeyle ambulansa konulan depremzede, sahra hastanesine götürüldü. Enkaz bölgesinde ikinci bir kişinin daha sağ bulunduğu ihtimalini değerlendiren ekipler, meraklı vatandaşların izdihamı sebebiyle çalışmalarını güçlükle sürdürdü. Zaman zaman tamamen sessiz bir ortam isteyerek enkazda dinleme yapan ekipler, ikinci kez mutlu sona ulaştı. Enkazın altında yaralı olarak bekleyen Mesut Ozan Yılmaz (17) ekiplerin uğraşları sonucu enkaz altından çıkarılıp, sahra hastanesine gönderilerek tedaviye alındı.

  ENKAZ ALTINDAKİ O ANLARI ANLATTI

  O anları anlattı

  Ozan Yılmaz enkaz altındaki o anları şöyle anlattı: 'İdrarımla ağzımı ıslatıyordum, onun dışında hiç zor değildi. Ses sürekli irtibatımız vardı ama kim olduğunu bilmiyorduk. Ben ikinci kattaydım, birinci kata inmişim.Kafamı koyduğum şey bir kişinin cesedi idi. Sağda ceset, solda ceset. Ortalık mahşer yeri gibiydi.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir