Petrol
112.56
0.10%
Euro
17.4976
0.63%
Dolar
16.7043
0.40%
Altın
974.33
0.14%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
328.541
-2.15%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Erdoğan AK Parti iftarında konuştu

  Erdoğan AK Parti iftarında konuştu

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il başkanlığının Altınpark'ta düzenlediği iftara katıldı.
  • 17.07.2013 - 20:58

  Erdoğan AK Parti iftarında konuştu #1

  Gündeme dair birçok konuya değinen Başbakan, "İstanbul Boğazı'na köprü istemeyenler, kullanmayın o köprüleri. Sandalla gidip gelin. Ama yok, hayır diyecekler. Eğer çevreciyseniz, haysiyetliyseniz, onurluysanız biz Boğaz'ımızı bir çevre katliamından kurtarmak için Kanal İstanbul'u yapıyoruz." dedi.

  AÇIKLAMANIN SATIRBAŞLARI

  Mısır'da son derece bayat bir senaryoyu uygulamak istediler. Bir darbeyi meşrulaştırabileceklerini zannettiler. Mısır halkı tepkisiz kalmadı. Benim oyum ne olacak sorusunu sormaya başladı. Aynısını burada yapmadılar mı?

  "BİZİM DERDİMİZ MURSİ FALAN DEĞİL"

  Bizim derdimiz Mursi falan değil ama ben Mısır'da Cumhurbaşkanı olarak Mursi'yi görüyorum. Niye, Mısır halkına olan saygım sebebiyle bunu böyle görüyorum. Eğer Baradey seçilmiş olsaydı bugün bu ifadelerimi onun için de kullanırdım ama o seçilmedi. 1,5'da kaldı, yüzde 52'yi Mursi aldı

  Dünyaya sesleniyorum askeri darbeyi yapan kişi Milli Savunma Bakanı olmuş, böyle bir trajedi olur mu? Baradey seçilmiş olsaydı bugün onun içinde konuşurdum. Ben Mısır'da Cumhurbaşkanı olarak sayın Mursi'yi görüyorum çünkü Mısır halkına saygı duyuyorum. Hem darbeciler hem de destekçileri Tahrir Meydanı'nı meşru göstereceklerdi.

  "BAHANE ÜRETECEĞİNİZE GİDİN ÇALIŞIN"

  Seçim sandığı azınlığın çoğunluğa zulmetmesinin engelidir. Seçime 8 ay varken yenileceğini anlayanlar çok erken şekilde yaygara koparmaya başladılar. Seçimlere 8 ay kala bahane üreteceğinize, yenilginize bahane üreteceğinize gidin ve çalışın.

  "İSTEMİYORSANIZ KULLANMAYIN KÖPRÜLERİ"

  İstanbul Boğazı'na köprü istemeyenler, kullanmayın o köprüleri. Sandalla gidip gelin. Ama yok, hayır diyecekler. Eğer çevreciyseniz, haysiyetliyseniz, onurluysanız bir Boğaz'ımızı bir çevre katliamından kurtarmak için Kanal İstanbul'u yapıyoruz. Romen tankerinin 7 ay 8 ay Selimiye önünde yandığını unutmayın. Yalılara bindiren gemileri unutmayın. Bu nedenle Kanal İstanbul'u yapıyoruz ki bu tür gemiler oradan geçsin.

  "TURİZM ÇÖKTÜ DİYORLAR NE ÇÖKTÜ?"

  Demokrasi sesi çok çıkanın, siyaseti sokak eylemlerinin yedeği haline getirenlerin rejimi değil, millet iradesinin rejimidir. Millet iradesi dışında her şey gayri meşrudur. Millet bu gayri meşruluğa tahammül etmeyecektir. Maliye Bakanımız açıklama yaptı. Bütçemiz hamdolsun 4 milyar TL artı verdi. Ekonomide kaydettiğimiz başarının yanında demokratikleşme adımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Hemen yaygarayı koparıyorlar, turizm çöktü. Ne çöktü? Batı buna destek veriyor. Çünkü güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Ekonomik yönden kalkınmış bir Türkiye istemiyorlar. Ama el ele vereceğiz ve Türkiyemiz'i muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız.

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  Çözüm süreci umutla yol alıyor. Türkiye'nin zincirlerini kırdığı bir süreçte hep birlikte tek yürek olacağız. Bu coğrafyada güçlü ve istikrarlı bir Türkiye'yi istemeyenlere karşı, sandığa 8 ay var. Çok çalışacağız. Kapı kapı dolaşarak anlatacaksınız. İçeride de bu şer odaklarıyla birlikte hareket edenler var. Türkiye'de oynanmaya başlanan oyun asla ve asla tesadüf değildir. Unutmayın onların bir tuzağı varsa Allah'ın da bir tuzağı var, milletin de bir tuzağı var. Biz eğilmeyeceğiz, onların bizi çekmek istedikleri tuzaklara düşmeyeceğiz. Sosyal medyalarıyla, arkalarına aldıkları güçleriyle bize saldıracaklar ama biz dayanacağız. 3 Kasım'dan beri bizi bu tuzaklara çekmeye çalıştılar. Ne aldanan olduk ne aldatan olduk.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir