Euro
15.3460
0.67%
Dolar
13.5014
0.57%
Altın
798.9070
0.39%
Borsa
2,044.84
0.14%
Bitcoin
569.499
0.30%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C
  Erdoğan: Alacaksan MİT müsteşarımı değil beni alın

  Erdoğan: Alacaksan MİT müsteşarımı değil beni alın

  Başbakan Erdoğan MİT kriziyle ilgili çok çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.
  • 06.06.2012 - 23:07

  Erdoğan: Alacaksan MİT müsteşarımı değil beni alın #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER ATV ve A Haber ortak yayınına konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümet ve yargı arasındaki MİT kriziyle ilgili sorulara dikkat çekici cevaplar vererek Özel Yetkili Mahkemeler'le ilgili yeni düzenlemeler hakkında konuştu.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

  ALACAKSANIZ BENİ ALIN MİT MÜSTEŞARIMI DEĞİL

  Özel Yetkili Mahkemeler tartışması MİT Müsteşarımın ifadeye çağrılması ile başladı. Burada yargı her şeyi bir kenara koyup yürütme alanına girme gibi bir adım attı. Siz hangi şartlarda MİT müsteşarını dinleyebilirsiniz bu belli. Şüpheli sıfatıyla çağırırsanız burada her şey alt üst olur. Burada devletin tekerine çomak sokmak gibi olur. Benim müsteşarım kimseye OSLO'da falan bir yazı vermek gibi bir şey söz konusu olamaz.

  BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN SİTESİNDEKİ YAZILARI İDDİANAMEYE KOYARSANIZ..

  Bölücü terör örgütlerinin sitelerinde çıkan yazıları delil olarak iddianameye koyarsanız olmaz. MİT müsteşarım adaya giderken bile terörle mücadele konusunda ne yapabilirizin mücadelesini veririz diyorlar. Ben ilk olarak Emre Bey'le bu süreci başlattım. Yardımcıları olan hanfendi de bu süreçte aynı adımları attı. Burada iyice çizmeyi aşan bir adım atıldı. Bana bağlı olan müsteşarımı alırsanız ben durmam. Ha alacaksanız beni alın.

  CUMHURBAŞKANI'NI BİLE ÇAĞIRABİLİYORLAR

  Yargı kalkıp burada yardımcı olmak yerine bu kadar önemli kurumları bir şüpheye sevk ederse nasıl çalışacaklar. Ondan sonra siz çalıştıracak insan bulamazsınız. Bu ister istemez 'Biz devlet içinde ayrı bir devletim' diyerek Cumhurbaşkanı'na kadar herkesi çağırırım diyebiliyor. Çağırdım oldu diyebiliyorlar.


  Görüş Bildir