Petrol
111.66
2.41%
Euro
17.4588
-0.39%
Dolar
16.7582
0.36%
Altın
971.84
0.20%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.576
1.65%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Erdoğan: Avrupa ne der değil Allah ne der demeliyiz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleriyle kahvaltıda buluşarak, dokunulmazlıklar konusunda önemli mesajlar verdi.
  • 26.02.2016 - 09:24
  Erdoğan: Avrupa ne der değil Allah ne der demeliyiz

  Erdoğan: Avrupa ne der değil Allah ne der demeliyiz #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerini, bütçe görüşmelerini tamamlamalarının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki özel konutunda kahvaltıda ağırladığı öğrenildi.

  "SİYASET ÇEKİNİLEREK YAPILMAZ"

  Milletvekilleri, özellikle HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer’in, Ankara bombacısının taziyesine gitmesiyle artık milletin sabrının sonuna gelindiğine işaret ettiği yönündeki görüşleri dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da milletin beklentisinin terörle iç içe olan milletvekillerinin, Meclis kürsüsünden konuşturulmaması gerektiği, dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde olduğuna dikkat çekerek, "Bu konuda, ‘Avrupa ne der, dünya ne der değil, millet ne der, Allah ne der’ diye bakmalıyız. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Siyaset çekinilerek yapılmaz. Siyasette savunma olmaz, taarruz olur. Acırsan acınacak hale gelirsin. Hak ne ise onun olması lazım. Hakkın dili azametli olmalı. Yoksa zalimler üstün gelmeye kalkar" dediği belirtildi.

  FEZLEKELER BÜTÇEDEN SONRA RAFTAN İNECEK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda Meclis’in gereğini yapması gerektiği yönündeki görüşlerini tekrar ettiği görüşme sonrasında AK Parti kurmayları, Meclis’teki bütçe görüşmelerinden sonra HDP’lilere ait bazı dokunulmazlık dosyalarının Meclis Genel Kurulu’na indirilebileceğini ifade ettiler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir