Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.564
-0.08%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Erdoğan: Başbakan ve parti başkanı aynı kişi olacak

  Başbakan Erdoğan, Köşk'e çıkması durumunda, AK Parti'de genel başkanlık ile Başbakanlık'ın ayrı iki isimden oluşmasını öngören modele karşı çıktı.
  • 05.07.2014 - 08:12
  Erdoğan: Başbakan ve parti başkanı aynı kişi olacak

  Erdoğan: Başbakan ve parti başkanı aynı kişi olacak #1

  İlk turu 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, AK Parti’nin tüm milletvekillerinin imzasıyla aday gösterdiği Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra il başkanları ile, AK Parti’nin geleceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı.

  AYRI KİŞİLER OLMAYACAK

  Teşkilatlara, seçim dönemlerindeki gibi çalışılması talimatını veren Başbakan Erdoğan, kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde AK Parti’de "eşbaşkanlık" olarak nitelendirilen genel başkanlık ile Başbakanlık’ın ayrı iki isimden oluşmasını öngören modelle ilgili yorumları değerlendirdi. Erdoğan, "Başbakan ve genel başkan ayrı kişiler olmayacak" açıklamasını yaptı.

  TAHMİNLER DEVRE DIŞI

  Başbakan Erdoğan’ın bu sözü, Köşk’e çıkması halinde "milletvekili olmayan" bazı isimlerin AK Parti Genel Başkanlığı’na gelebileceği yönündeki tahminleri büyük ölçüde devre dışı bıraktı.

  ERKEN SEÇİM YOK

  Erdoğan, yine Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde AK Parti’de gerçekleştirilecek kongrenin ardından erken seçime gidilebileceği yönündeki tartışmalara da son noktayı, ikinci mesajıyla koydu. Seçimlerin zamanında yapılmasından yana olduğunu sürekli yineleyen Başbakan Erdoğan, "Erken seçim olmayacak" dedi. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir